Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

Internetowykantor - zwierciadlo
18 listopada 2014 in Praca i Finanse by redakcja

Masz kredyt w walucie? Kantor internetowy może ci pomóc

Mało atrakcyjne kursy kupna waluty i niewielka możliwość negocjowania cen w bankach nie są już jedyną opcją spłaty kredytów hipotecznych. Wprowadzenie ustawy antyspreadowej dało zadłużonym w obcej walucie szansę obniżenia rat za zakup własnego M. A rozwój e-kantorów sprawił, że kredytobiorcy mogą na regulowaniu hipoteki zaoszczędzić jeszcze więcej pieniędzy.

Był rok 2008. Kredyty hipoteczne w złotówkach zaczęły drożeć, rynek otworzył się na kredytobiorców chcących zaciągnąć zobowiązanie w obcej walucie, wtedy zwłaszcza we franku szwajcarskim. Kredytobiorcy stawiali na obcą walutę, wybierając częściej mniej obciążającego ich portfele franka zamiast wysokich rat kredytu regulowanego w złotówkach. Kierowali się logiką: nawet jeśli złota era franka się skończy, to przynajmniej przez pewien czas mieli szansę znacznie oszczędzić na hipotecznym zobowiązaniu. Tak było jeszcze 2,5 roku temu, do momentu gdy kredyty we frankach całkowicie zniknęły z ofert polskich banków. Pozostało po nich ponad 700 tys. osób zadłużonych w tej walucie.

Z Sejmu do sieci – od ustawy do e-kantoru

Pętla kredytowa zaczęła rozluźniać się w 2011 roku. Weszła wtedy w życie tzw. ustawa antyspreadowa, która uwolniła zadłużonych w obcej walucie od jej kupna po wysokich kursach bankowych. Od blisko trzech lat zadłużeni w obcej walucie mogą regulować raty kredytu walutą kupioną poza bankiem, obniżając w ten sposób swoje comiesięczne zobowiązania. Jak się okazuje, zyskują zwłaszcza ci kredytobiorcy, którzy decydują się na nowoczesne sposoby wymiany waluty. Jakie? Mowa o kantorach internetowych. – Różnica między ceną kupna a sprzedaży franka czy euro w poszczególnych bankach i e-kantorach może sięgać nawet kilkudziesięciu groszy. Dzięki temu, wybierając e-kantor przy spłacie raty kredytu we frankach w wysokości ok. 600 CHF możemy zaoszczędzić nawet do 120 zł miesięcznie – wyjaśnia Łukasz Olek, założyciel serwisu Internetowykantor.pl. – Dlatego warto kupować waluty tam, gdzie kursy są najniższe, albo tam, gdzie sami możemy wpływać na kurs kupna lub sprzedaży. Internetowe serwisy wymiany walut dają taką szansę – dodaje.

Wybierasz kantor w sieci? Zyskujesz

Po pierwsze e-kantory mają atrakcyjne kursy walut, ponieważ stosują niższe marże niż banki czy kantory stacjonarne. Przykładowo we wspomnianym serwisie Inetrnetowykantor.pl znajdziemy kalkulator walutowy, który pozwala na porównanie aktualnych kursów walut w e-kantorze i w ponad 20 bankach. Oszczędności możemy sprawdzić sami – wynoszą nawet do 6% w porównaniu do kursów w bankach i kantorach.

Po drugie e-kantor uwalnia nas od konieczności wychodzenia z domu, często z dużą kwotą przy sobie, i od stania w długich kolejkach w bankach. Po trzecie e-kantor to wygoda – wymiana walut to w takim wypadku zaledwie kilka kliknięć. Rejestrując się w serwisie, mając w banku konto złotówkowe i walutowe, internauci-kredytobiorcy dokonują transakcji w formie przelewów międzybankowych. A dzięki dodatkowym narzędziom przygotowanym przez serwis dla kredytobiorców mają też możliwość ustawienia automatycznych comiesięcznych spłat ich kredytu.

Realne oszczędności

Jak zacząć korzystać z oszczędności, które można uzyskać dzięki internetowym kantorom? To proste. Wystarczy, że kredytobiorca uda się do banku, w którym zaciągnął zobowiązanie hipoteczne i podpisze bezpłatny aneks do umowy kredytowej. Od tego momentu będzie miał szansę kupowania waluty w korzystniejszej cenie w miejscu, które sam wybierze, a nie obligatoryjnie w banku, w którym zaciągnął kredyt.


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI