Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

Bądź liderem w swoim miejscu pracy
123rf.com
24 października 2012 in Praca by redakcja

Bądź liderem w swoim miejscu pracy

Zanim znudzisz się swoją pracą albo pozwolisz, by dopadło cię wypalenie zawodowe, zobacz, czy możesz zostać liderem w swoim miejscu pracy i zacząć czerpać z tego tytułu satysfakcję.
  • postaw na wyjątkowość i oryginalność. Jeśli dysponujesz wiedzą lub umiejętnościami, rozwiń je i uwidocznij. Jeśli znasz oryginalny język obcy, zobacz czy możesz to wykorzystać. Jeśli kończysz dodatkowy kurs księgowości – wprowadź innowacje w swojej pracy.
  • postaw sobie zawodowe cele, które chcesz osiągnąć i zobacz, czy ich realizacja jest możliwa w danym czasie – to da ci motywację do dalszego rozwoju.
  • zrób listę rzeczy, które chciałbyś osiągnąć w swoim zawodzie i zobacz, czy swoje zawodowe marzenia możesz zrealizować w swoim miejscu pracy – jeśli tak, zrób to.
  • zobacz, na ile firma pozwoli ci rozwinąć się w zawodzie – sprawdź, czy możesz zrobić interesujące cię kursy, warsztaty czy studia podyplomowe, które tylko pomogą ci rozwinąć skrzydła.
  • stój mocno na ziemi, obserwuj co się dzieje i reaguj. Jeśli jest szansa na poszerzenie obowiązków, zmianę stanowiska – ryzykuj, ale z głową. Nie bierz na siebie za dużo, ale pamiętaj, by cały czas zawodowo rozwijać się w swojej firmie.

Przeczytaj reż wywiad z Olgą Kozierowską: Kobiety walczcie o złoto!


Nowość! Butik Zwierciadlo.pl. Sprawdź promocje.

zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI


Przeczytaj poprzedni wpis:
Podróż do świadomości - 7 etapów
Podróż do świadomości – 7 etapów

1. Uświadom sobie jakie wydarzenia wyzwalają trudne emocje Zrób listę zdarzeń, które wywołują przykre uczucia - złość, lęk, poczucie niższości,...

Zamknij