1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia

Gdy mam dość swojej pracy...

123rf
123rf
Każdy z nas chyba doświadcza takiej chwili, że ma dosyć pracy i odczuwa w sobie przemożną chęć, żeby ją nagle porzucić. Gdy górę biorą emocje, przestajemy być realistami i nie zauważamy korzyści z posiadania pracy.

Kiedy masz ochotę złożyć wypowiedzenie, pomyśl o tym:

1. Masz pracę.
Po prostu. Poczuj, czy jesteś w stanie wzbudzić w sobie wdzięczność z powodu tego faktu.

2. Masz dochód.
Spójrz prawdzie w oczy – potrzebujesz pieniędzy, żeby przetrwać. Regularnie dostarczane na konto pieniądze dają poczucie bezpieczeństwa i znacząco obniżają poziom stresu w twoim życiu. Nawet, jeśli masz oszczędności, fakt że zaczynają topnieć, będzie cię stresował.

3. Należysz do struktury. Pracując, należysz do jakiegoś zespołu, masz współpracowników
, koleżanki, osoby, które mogą udzielić ci zawodowego i prywatnego wsparcia. Po rzuceniu pracy, przez jakiś czas poczujesz się wolna, bo może w zespole nie układało się tak, jakbyś sobie to wymarzyła, ale potem możesz poczuć nieprzyjemną izolację spowodowaną codziennym brakiem kontaktów z ludźmi. A izolacja właśnie przyczynia się do depresji i lęków. Z tego powodu możesz mieć problem ze znalezieniem pracy. Dlatego jeśli poważnie myślisz o zmianie pracy, poszukaj nowej zanim rzucisz starą.

4. Stereotyp bezrobotnego.
W zbiorowym polu energii istniej coś takiego jak naznaczenie etykietką – bezrobotny czy bezrobotna. To jest ktoś gorszy, słabszy, ktoś, kto nie umie sobie radzić. Pod wpływem tej energii możesz poczuć się niekomfortowo.

5. Stabilność.
Praca, ze swoją, może w tym momencie znienawidzoną rutyną, zapewnia ci stabilność. Jest ona nam niezbędna do tego, żeby nasza psychika funkcjonowała prawidłowo. Dlatego spójrz na obecną pracę realistycznie i pomyśl o konsekwencjach nagłego rzucenia pracy.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze