Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

123rf.com
123rf.com
29 sierpnia 2012 in Praca by redakcja

Jak zarobić pieniądze, siedząc w domu

Siedzisz w domu z dzieckiem lub chwilowo szukasz pracy. Powoli dopada cię frustracja. Przekonaj się, czy nie możesz zarabiać, pracując z domu.

Strefa zakupów

 • Lubisz pisać? Dobrze piszesz? Wiele portali potrzebuje osób do dorywczego pisania. Mogą to być recenzje książek, filmów, tłumaczenia, a często też pisanie blogu np. kulinarnego lub o modzie. Jeśli czujesz się na siłach – zawsze warto spróbować.
 • Rękodzieło. Jeśli sama robisz biżuterię, szyjesz sobie ubrania – może warto, żeby świat się o tym dowiedział. Założenie własnej działalności gospodarczej trwa jeden dzień, a dzięki sprzedaży internetowej zaoszczędzisz na wynajmie lokalu.
 • Pomoc biurowa. Firmy, fundacje, szkoły, wydawnictwa często poszukują osób do prac biurowych, które często polegają na uzupełnianiu baz danych, baz kontaktów etc. Praca niezobowiązująca, ale pozwoli ci się na chwilę oderwać od pieluch czy szukania ofert pracy w internecie.
 • Lubisz sprawdzać nowe gadżety elektroniczne, testować nowinki modowe czy sprzęty kuchenne, zanim wejdą na rynek? Dowiedz się, jakie firmy szukają osób do testowania tego typu rzeczy – może to coś dla ciebie?
 • Lubisz dzieci? Myślałaś o zostaniu opiekunką? Może warto zorganizować domowe przedszkole dla okolicznych maluchów. Ty masz zajęcie, a sąsiadki wiedzą, że oddają maluchy w dobre ręce.
 • Robisz dobre zdjęcia? Coraz częściej portale, wydawnictwa, firmy potrzebują niedrogich ale dobrych zdjęć produktów. Może okazać się, że ktoś będzie gotów za twoje zdjęcia zapłacić.
 • Znasz świetnie języki? Korepetycje domowe to wciąż popularne zajęcie, mimo zalewu na rynku ofert ze szkół językowych. Może sprawdzisz się w roli nauczycielki.
 • Sprzątanie. Brzmi zbyt znajomo, ale zacznij od swojego domu. Zobacz, ilu niepotrzebnych rzeczy możesz się pozbyć i sprzedać. A potem zaproponuj oczyszczanie domu z niepotrzebnych przedmiotów innym.
 • Świetnie gotujesz? Dowiedz się, czy okoliczne knajpki nie szukają osób robiących babeczki, rogaliki, ciasta czy quiche. To może być pierwszy krok do słodkiego interesu.


PODYSKUTUJ:

2 Responses to Jak zarobić pieniądze, siedząc w domu

 1. Pomysły fajne, ale raczej trudno znaleźć takie oferty, czy macie jakieś sprawdzone miejsca, gdzie pojawiają się informację o takich formach pracy ?

 2. Ewa, kolejno podaję propozycje:
  1. Pisanie tekstów – sprawdź przede wszystkim na http://www.zlecenia.przez.net/ – tam jest sporo takich ofert. Jak chcesz pisać na forach to tutaj http://www.brandle.pl/agenci.html
  2. Rękodzieło – w szczególności błyskotki masz na http://www.decobazaar.com/bizuteria.html
  3. Praca biurowa – serwisy z ofertami pracy, np. http://www.pracuj.pl/praca
  4. Testowanie – w tej chwili nie pamiętam adresu strony, ale można się zapisać na otrzymywanie darmowych próbek kosmetyków. Myślę, że na wizażu dziewczyny podpowiedzą, gdzie dokładnie szukać takich ofert.
  5. Zdjęcia – wśród polskich stron najpopularniejszy jest chyba http://www.digart.pl/ do pokazania swoich zdjęć i innych projektów graficznych, m.in. na strony
  6. Korepetycje z języków – ogłoszenia masz na http://www.e-korepetycje.net/
  7. Sprzątanie i gotowanie – hmm, tu mam mniej pomysłów. Może po prostu serwisy z ogłoszeniami z różnych kategorii, przykładowo http://www.twojfachowiec.net/sprzatacze

  Szkoda, że w artykule nie podano od razu kilku adresów do takich stron. Można byłoby przy okazji sprawdzić, jak kształtują się stawki za poszczególne usługi i gdzie warto się ogłosić.

POLECANE KSIĄŻKI

Przeczytaj poprzedni wpis:
Nennuko jesień/zima 2012/2013
NENUKKO na jesień

Znajdziemy tutaj nie tylko modele znane z premierowego pokazu, ale także kilka zupełnie nowych propozycji. Wielbicieli miejskiego szyku z pewnością...

Zamknij