Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój

22 października 2012 in Praca by redakcja

Znaleźć pracę przez Facebook

Na Facebooku działa szwajcarski star-up, Slip – pasywna aplikacja, która pozwalać znaleźć pracę. Projekt reklamowany jest hasłem „Praca marzeń sama cię znajdzie” .

123rf.com

Slip jest specjalną aplikacją na Facebook, więc można korzystać z niego tylko przez ten serwis społecznościowy. Przy rejestracji należy podać adres e-mail, wykształcenie, doświadczenie, oczekiwania zawodowe. System proponuje także zaproszenie innych zaprzyjaźnionych użytkowników  do korzystania z aplikacji. To wszystko pozwala stworzyć sieć wymiany informacji ułatwiających znalezienie pracy. Rejestracja kończy się zaproszeniem do spokojnego oczekiwania na najlepsze oferty, które same do nas przyjdą.

Aplikację stworzyło czterech programistów ze Szwajcarii. Pomysłodawcą jest twórca systemu przechowywania danych w chmurze, Wuala, absolwent politechniki w Zurychu, Dominik Grolimund. W tej chwili Slip jest nastawiony na oferty pracy dla programistów i projektantów serwisów i stron internetowych, zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych. W ciągu miesiąca zarejestrowało się w nim ponad milion internautów. Autorzy Slipa chcą przyciągnąć jak najwięcej pracodawców, żeby stworzyć prawdziwy globalny serwis rekrutacyjny. Dla osób fizycznych ma on pozostać darmowy, natomiast przedsiębiorstwa poszukujące pracowników, będą musiały płacić za korzystanie z niego.


Wiosenne trendy w manicurze z Indigo Nails: konkurs

Zadbane dłonie i ładne paznokcie to powód do dumy i niepodważalny atut każdej kobiety. Elegancki manicure, tak samo jak biżuteria czy makijaż, doda nam pewności ...

Przetrwać rozwód. Zwyciężanie w pokoju według Bruce’a Lee

Z czym kojarzy ci się Bruce Lee? Większość ludzi łączy tę słynną postać z technikami sztuk walki. A jednak pozory mogą mylić. Bruce Lee był ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI