Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

23 grudnia 2014 in Praca i Finanse by redakcja

Świąteczny dyżur w pracy

Święta Bożego Narodzenia tuż tuż. Nawet najbardziej nieprzekonani musieli już zauważyć oświetlone ulice, usłyszeć kolędy w radio, spotkać św. Mikołaja w centrum handlowym. Większość z nas spędzi te kilka dni na beztroskim lenistwie, ale niektórzy muszą pracować. Jak stworzyć świąteczną atmosferę w pracy?

Postaw choinkę

Nie musi to być drzewko pod sam sufit, uginające się od ozdób. Wystarczy kilka gałęzi, które łatwo znaleźć w pobliżu każdego miejsca, gdzie sprzedawane są choinki. Może to także być świerk namalowany na zielonym brystolu czy zrobiony z kartonu. Albo… choinka do zjedzenia.

Przynieś coś ze świątecznego stołu

Choć wszyscy mieszkamy w tym samym kraju i teoretycznie jemy te same potrawy wigilijne, to w rzeczywistości w każdym domu podaje się coś innego. Mogą to być na przykład dania regionalne albo potrawy znane w rodzinie od pokoleń, ale ciągle trochę „poprawiane”. A na dodatek każda gospodyni ma własny smak i sposób przyrządzania, więc nawet zwykły śledź ma wiele twarzy!

Dodaj świąteczny akcent do ubrania

Załóż czerwoną czapkę, zamiast broszki przypnij do marynarki bombkę albo owiń szyję srebrnym łańcuchem. Może to komuś wydawać się dziecinne, ale przecież Święta przypominają dzieciństwo.

Zostań św. Mikołajem

W czasach szkolnych obchodziliśmy klasowe mikołajki: trzeba było kupić prezent losowo wybranej osobie. W przedświątecznej gorączce może być trudno wcześniej zrobić losowanie (zwłaszcza że grafik bywa „płynny” do ostatniej chwili), więc można się umówić w ten sposób, że każdy coś przyniesie i te wszystkie rzeczy trafią do wspólnego pudełka, z którego kolejno będziecie losować prezent. Innym rozwiązaniem jest ustawienie się w kółko i wręczenie prezentu sąsiadowi.

 Fot.123rf.com


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI