Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

123rf.com
123rf.com
25 grudnia 2015 in Styl Życia by redakcja

Radosne Boże Narodzenie

Nadmiar jedzenia, stres, nudne rozmowy przy stole... Święta wcale nie muszą tak wyglądać! 

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Czas Bożego Narodzenia płynie inaczej, jest wolny od zawodowych obowiązków. To najlepszy moment, aby złapać równowagę. Możesz skupić się na sobie, bliskich, znaleźć czas na to, co ważne w życiu prywatnym. Oto kilka propozycji:

Uroki spaceru

Krok za krokiem, dla zdrowia, dla przyjemności. Spacerowanie jest jak czarodziejska walizka, z której każdy wyjmuje, co chce. Trasa, tempo, towarzystwo – wszystko to zależy od ciebie i jest dostępne zupełnie bezpłatnie. Pamiętaj, nie ma złej pory na spacer! Liczy się chęć i decyzja poparta działaniem – wstaję i ruszam w drogę.

Choć brzmi banalnie, podążenie bez określonego celu może wymagać zmiany stylu myślenia i to jest właśnie najcenniejsze, bo prowokuje to refleksji! Samo otworzenie się na możliwość ruszenia przed siebie pomaga zmienić sposób patrzenia na obowiązki, czas i otoczenie: gdzieś za oknem jest ta cała przestrzeń, którą można przebyć piechotą, więc na co czekać?

Radość czytania

Czytanie to okazja, aby poszerzyć swoją wiedzę, uciec w zupełnie inny świat lub po prostu skupić umysł na czymś odległym od otaczających cię spraw. Zacznijmy od opcji nieoczywistej, bo kojarzonej głównie z czytaniem dzieciom: głośne czytanie. Pozwala wyrównać oddech, uspokoić się. Skupiasz się nie tylko na treści, ale też na tym jak ją odczytać: intonacja, nadawanie osobowości postaciom. Świetne ćwiczenie i przyjemność dla czytającego oraz tych obdarowanych chwilą przy lekturze.

Proste gry dla całej rodziny

1. Statki: jedno-, dwu – i trzymasztowce oraz – największy skarb – czteromasztowiec! Ukryj je dobrze na papierowej planszy.
2. Państwa-miasta-imiona-samochody-zwierzęta (i co tam sobie jeszcze wymyślicie jako kategorię).
3. Kalambury – mogą być rysowane, mogą być i pantomimiczne, mogą z tytułami piosenek lub książek – sam wybierz.
4. Film, który… – kolejno wybieracie kategorię, np.: film z miastem w tytule, film z liczebnikiem w tytule i podajecie swoje propozycje.
5. Na tym zdjęciu jest… – zabawa wykorzystująca stare rodzinne fotografie. Każdy wybiera zdjęcie i opisuje innym, co widzi (kroje ubrań, liczbę osób) bez podawania imion osób – odgadnięcie ich jest zadaniem reszty zebranych.

Poradnik o ekologicznych Świętach przygotowała INTERSEROH Organizacja Odzysku Opakowań,  www.zrownowazoneswieta.pl


Strefa zakupów


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI