Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

fot.123rf
fot.123rf
31 lipca 2015 in Styl Życia by Katarzyna Droga

Radzka: pierwszy modowy vlog w Polsce

O tym, jak dzięki modzie można poznać i polubić siebie – z Magdaleną Kanoniak, popularną Radzką, twórczynią pierwszego w Polsce modowego vloga – rozmawia Katarzyna Droga.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Moda – jak stała się twoim pomysłem na życie?

Jako nastolatka bardzo interesowałam się modą, ale wtedy nikt nie wiedział, że to jest konkretna wiedza, którą można zdobyć, ani kto to jest stylista. Moda, kosmetyka – to nie były poważne tematy, co najwyżej hobby, ale nie coś, z czego można żyć, więc zaczęłam studiować prawo, a potem germanistykę.

Studiowałam we Frankfurcie nad Menem i tam zetknęłam się z barwnym światem mody, jakiego w Polsce nie znałam. Zrozumiałam, że to jest moje powołanie, że skończę prawo, bo lubię kończyć coś, co zaczęłam, ale nie zwiążę z nim przyszłości. Postanowiłam, że będę się uczyć wiedzy o modzie. Przeprowadziłam się do Wrocławia i poszłam do rocznej Akademii Stylizacji i Wizażu. Potem próbowałam pracować jako stylistka. Usłyszałam: Zwariowałaś? Prawo, germanistyka – one dadzą ci pracę. Ale ja byłam pewna swego. Zdobywałam powoli grono klientek. Zawód raczkował, nie można było jeszcze się z tego utrzymać. Założyłam bloga zdjęciowego. Ale czułam, że teksty i zdjęcia nie oddają mojej energii, mnie samej, tego, co mam do przekazania. To było dla mnie za grzeczne, za spokojne. Pewnego dnia zobaczyłam wideoblog o kosmetykach. – To jest to! – pomyślałam. Dużo mówię, lepiej więc wypadam w filmie niż w formie tekstowo-zdjęciowej. Spróbujmy. Mój chłopak, Konrad, wziął się do nagrywania, i to przerodziło się w to, co robię dzisiaj – mam jedyny typowo modowy wideoblog w Polsce, ponad 500 filmów, napisałam też książkę. A jednak pokazałam, że można. I wiem, że to jest mój sposób na życie.

Pasjonuje mnie historia mody i zagadnienia psychologiczne z nią związane: dlaczego nosimy właśnie to, a nie coś innego? Jak nas zmienia ubranie? Jak wpływa na otoczenie?

Piszesz, że moda to energia.

Ubranie jest ważnym elementem naszego życia, wpływa na samopoczucie. Dobrze ubrana kobieta, świadoma swojego wyglądu, jest zadowolona i pewna siebie, a to cecha bardzo potrzebna we współczesnym świecie. Tu trzeba być asertywnym i bez wiary w swoje siły nie dasz rady. Ubranie dobrze dopasowane do człowieka pomoże mu zdobywać kolejne etapy rozwoju, a dobieranie stylu to poznawanie siebie. Dziewczyny często piszą do mnie, że nie interesują się modą, ale dzięki moim poradom znajdują swoje cele życiowe, mogą lepiej się poczuć, otworzyć się na nowe zadania. Podstawą jest zdobycie świadomości tego, co nosimy, po co to nosimy, dlaczego to coś pasuje właśnie do nas. Żyjemy pod obstrzałem, ludzie ciągle się wzajemnie oceniają, komentują, kto jak wygląda. Jeśli spotkamy się z negatywnymi komentarzami, ale będziemy świadome tego, w co i dlaczego jesteśmy ubrane, to żadna krytyka nie wpłynie na nasze samopoczucie. A jeśli ktoś nie rozumie tego, co mamy na sobie, to już tylko jego problem.

Zabawa w poszukiwanie siebie zaczyna się twoim zdaniem od zdziwienia.

Do osoby, która potrzebuje wsparcia w szukaniu własnego stylu, wybieram się osobiście, bo muszę najpierw obejrzeć jej szafę. Często bywa tak, że co innego o sobie mówi kobieta, a zupełnie co innego mówi jej szafa. Oglądamy to, co jest, próbujemy nowych rozwiązań. Mierzymy się! To obowiązkowa czynność, bo bardzo często dziewczyny mają problemy z oceną swojego ciała. Widzą w wyobraźni kompletnie inną osobę, zwykle gorszy obraz siebie. To, niestety, wpływ mediów i lansowanych współcześnie wzorców. Mówię: „Jakie ty masz piękne nogi!”. I słyszę: „No nie, gdzie tam…”. Taka osoba musi najpierw polubić siebie i w tym też jest trochę zasługi stylisty. Dziewczyny mówią: „Mam szeroką pupę, uda” – mierzymy i wychodzi, że wcale nie. „Jak to możliwe” – mówią. – „Że ja mam chłopięcą sylwetkę? Zawsze myślałam, że mam szerokie biodra”. I od tego zdziwienia zaczyna się cała zabawa.

Strony: 1 2


Strefa zakupów


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI