Skąd czerpiemy informacje o podróżowaniu?

123rf.com

W ankiecie przeprowadzonej w kwietniu i maju bieżącego roku portal Agoda.com zapytał ponad 5,5 tys. użytkowników z całego świata, jakie źródła informacji uważają za najbardziej wiarygodne przy planowaniu podróży. Większość badanych wybrała internet.
Na pierwszym miejscu znalazły się fora internetowe (34%), a zaraz potem blogi o podróżowaniu i strony niezależne z wynikiem 28%. Jeśli dodamy to tego 12 % udziału aplikacji mobilnych, internet okazuje się źródłem rzetelnych informacji na temat podróżowania aż dla 71 % respondentów. Porady osób mieszkających w danym miejscu oraz przewodniki drukowane zostały wskazane łącznie przez 1/4 badanych.

reklama

„Nie jest niespodzianką, że coraz większa grupa podróżujących polega na źródłach internetowych. Umożliwiają one dostęp do połączonej bazy wiedzy i doświadczeń niezliczonej rzeszy osób. W razie potrzeby zawsze można też zawęzić wyszukiwanie do konkretnych potrzeb użytkownika, co kiedyś nie było możliwe”, powiedział John Brown, dyrektor ds. operacyjnych w firmie Agoda.

Ankietowani ufają informacjom w internecie, ponieważ sami także umieszczają tam recenzje i opinie. Dzielenie się swymi doświadczeniami z podróży na forach, portalach społecznościowych, w komentarzach pod artykułami albo w serwisach rezerwacyjnych zadeklarowało aż 79 % uczestników badania.