Spotkanie z Mają Popielarską w Warszawie

W najbliższą sobotę, 17 września Centrum Ogrodnicze ŚWIAT ROŚLIN oraz Wydawnictwo Zwierciadło zapraszają na spotkanie z Mają Popielarską, autorką książki „Maja w ogrodzie. Jesień i zima”, które poprowadzi Alina Gutek.
Podczas spotkania można będzie porozmawiać z dziennikarką i zasięgnąć u niej porady jak zadbać o własny ogród jesienią i zimą a także kupić kolejny tom jej poradnika ogrodniczego „Maja w ogrodzie. Jesień i zima.”(pierwszy zatytułowany był „Maja w ogrodzie. Wiosna i lato”)

reklama

Na wszystkich, którzy odwiedzą Centrum Ogrodnicze Świat Roślin w Aninie między godziną 12.00 a 15.00 w najbliższą sobotę, czekają także dodatkowe niespodzianki – dla dorosłych ogrodników Centrum przygotowało specjalną ofertę cebulek roślin, które kwitną wiosną: tulipanów, żonkili, krokusów, hiacyntów, cesarskiej korony, przebiśniegów, cebulic – pracownicy Centrum doradzą odwiedzającym dobór odpowiednich roślin, nawozów, podłoża, a także udzielają porad w zakresie walki ze szkodnikami, chwastami czy chorobami kwiatów – czyli wszystko co ważne aby przygotować ogród nie tylko na jesień i zimę ale na cały rok!

Zaś na małych miłośników pracy w ogrodzie czekają specjalne atrakcje – nauka sadzenia cebulek ( posadzone cebulki zabieramy do domu! ), konkurs rysunkowy z nagrodami oraz mnóstwo ciekawych gier i zabaw!

Książki Mai Popielarskiej powstały na bazie niezwykle popularnego programu telewizyjnego Maja w ogrodzie. To właśnie w nim Maja Popielarska co tydzień opowiada, jak dbać o ogród, przedstawia niezwykłe pomysły na aranżację przydomowej zieleni, a także zachęca do wypoczynku i spędzania czasu na świeżym powietrzu.

W książce „Maja w ogrodzie. Jesień i zima” autorka przybliża czytelnikom wszelkie czynności, które należy wykonać w ogródku w sezonie jesienno – zimowym. Podpowiada, co zrobić, by ogród prezentował się pięknie w jesiennym anturażu i przetrwał w jak najlepszym stanie zimę. Doradza jak ustrzec się przed szkodnikami i chorobami, a także, jak należy je zwalczać. Opowiada o zimowych zwyczajach zwierząt zamieszkujących przydomowe ogródki.

Zapraszamy w sobotę 17.09.11 Centrum Ogrodnicze ŚWIAT ROŚLIN, ul. Mrówcza 212, Warszawa – Anin (vis-à-vis stacji PKP, wjazd od ul. Szpotańskiego) w godz. 12.00 – 15.00.