Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

123rf.com
123rf.com
14 listopada 2015 in Styl Życia by redakcja

Tragiczna noc w Paryżu

Wczoraj w późnych godzinach wieczornych w Paryżu doszło do serii ataków terrorystycznych. Według doniesień francuskiej prasy zginęło ponad 120 osób a blisko 200 jest rannych. Prezydent Francji ogłosił stan wyjątkowy, zamknięto granice państwa.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

„W ten sobotni ranek Paryż budzi się we krwi”, pisze Le Parisien. Bilans piątkowych ataków jest tragiczny i niestety jeszcze nie ostateczny. Wśród 200 rannych kilkadziesiąt osób jest w stanie ciężkim. Ulice miasta patroluje wojsko, 11 stacji metra jest wyłączonych z ruchu, zamknięto wszystkie szkoły.

Wczoraj wieczorem w kilku miejscach Paryża doszło do zamachów. Mówi się o co najmniej sześciu atakach. Niedługo po godz. 21 trzy eksplozje rozległy się w pobliżu Stade de France, gdzie trwał mecz piłkarski Francja-Niemcy. Prawdopodobnie każda z bomb zostala zdetonowana przez zamachowca samobójcę. Na stadionie znajdował się prezydent Francji, François Hollande, który został natychmiast ewakuowany. Równolegle terroryści zaatakowali salę koncertową Bataclan. Zabili tam wiele osób i wzięli zakładników. Odbicie zakładników zakończyło się około godz. 1 w nocy.  Czterech zamachowców zginęło, detonując własne ładunki. „To była jatka”, mówi jeden z ocalonych. Do strzelaniny doszło także w X i XI dzielnicy: ofiarami są przypadkowi ludzie, którzy siedzieli w restauracjach i kawiarniach albo szli ulicą.

Francja wprawdzie już kilkakrotnie w tym roku przeżyła zamachy: w styczniu 2015 doszło do tragedii w redakcji satyrycznego magazynu „Charlie”, w sierpniu udaremniono atak na pokładzie superszybkiej kolei TGV, ale wczorajsze wydarzenia są bezprecedensowe. Prorocze okazały się słowa premiera Manuela Vallsa, który zaledwie kilka godzin wcześniej mówił dla dziennika L’Opinion o zagrożeniu: „To jedyna rzecz, która nie pozwala nam spać spokojnie. Do zamachów może dojść w każdej chwili, w różnej formie, wystarczy mieć broń”.

Wyrazy współczucia dla Francuzów płyną z całego świata. Przed Ambasadą Francji w Warszawie płoną znicze, prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz poinformowała, że Pałac Kultury i Nauki zostanie podświetlony w barwach Francji.

źródło: Le Parisien, L’Express


Strefa zakupów


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI