Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

Na co uważać w ciepłych morzach?
123rf.com
9 lipca 2012 in Turystyka by Ewa Nieckuła

Na co uważać w ciepłych morzach?

Wymarzone wakacje nad Adriatykiem czy Morzem Śródziemnym mogą być dalekie od idylli. Co nas może zaskoczyć, gdy wejdziemy do wody?

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Morza południa Europy są prawie pięciokrotnie bardziej słone niż Bałtyk. Częste kąpiele błyskawicznie wysuszają skórę. Co prawda na plaży można opłukać się pod prysznicem, ale to nie zawsze działa. Zwłaszcza w przypadku dzieci, które prawie nie wychodzą z morza.

Na co uważać w ciepłych morzach

123rf.com

Maska i fajka pozwalają podglądać kolorowe ryby i inne zwierzaki, ale już po kilku dniach wielogodzinnego moczenia się w wodzie na delikatnej skórze policzków i skroni, tam, gdzie gumowa otoczka maski przylega do twarzy, tworzą się mikroskopijne ranki.

Pieką przy każdym zanurzeniu się w morzu. Dlatego równie starannie jak kremami z filtrem, trzeba rano przed pójściem na plażę i po powrocie z niej smarować skórę dobrym kremem nawilżającym.

Rozpulchnioną w wodzie skórę szybko obcierają także płetwy – najczęściej pod kostkami. Można się ratować, zakładając do pływania w płetwach cienkie skarpetki.

Strony: 1 2


Strefa zakupów


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI