Najbardziej ekstrawaganckie hotele świata

Najbardziej ekstrawaganckie hotele świata
Agoda.com

Wyjątkowość wakacji w równej mierze zależy od celu podróży, jak od miejsca, w którym się zatrzymamy. Istnieją hotele, które same w sobie mogą uczynić wakacje naprawdę niezwykłymi. Miejsca te poza zapewnieniem noclegu oferują wyjątkowy design i niecodzienne rozwiązania, a wszystko po to, by pomóc swoim gościom oderwać się od szarej rzeczywistości.

Najbardziej ekstrawaganckie hotele świata
Agoda.com/więcej w galerii

Ekstrawagancki wcale nie musi oznaczać drogi. Niektóre z hoteli, owszem, czarują swoich gości superluksusowymi wnętrzami, jednak jest też mnóstwo takich, których wyjątkowość opiera się na zaskakującym designie. Każdy, kto chce podczas wakacji zatrzymać się w nietuzinkowym miejscu znajdzie wśród naszych propozycji coś dla siebie: od niemal muzealnych wnętrz hotelu HOMA w Guilin po krzykliwą kolorystykę Pelirocco w Brighton.

Daddy Long Legs 3, Kapsztad, RPA

Daddy Long Legs to mieszczący się w odrestaurowanym budynku z epoki wiktoriańskiej hotel położony przy ulicy Long Street w samym centrum miasta. Każdy z jego 13 pokoi został zaprojektowany przez innego lokalnego artystę. Goście rezerwujący nocleg mogą tylko zgadywać, co kryje się za nieco przewrotnymi i zabawnymi nazwami apartamentów. „Please Do Not Disturb (Prosimy nie przeszkadzać!)” to pokój wyposażony w sprzęt do karaoke wyłożony dywanem ze sztucznej trawy, a monochromatyczna „Protea” tworzy niepowtarzalny klimat. Nieco bardziej oczywisty „Emergency Room (Ostry dyżur)” przypomina salę chorych, z typowo „szpitalnym” nakrapianym linoleum na podłodze oraz podświetlaną tablicą do oglądania zdjęć rentgenowskich. W pokojach nie ma telewizorów, dzięki czemu goście mogą bez rozpraszania wczuć się w artystyczny klimat tego miejsca. Największe wrażenie robi ogromna znajdująca się na suficie rzeźba w pokoju „Being Mak1”, przypominająca białe kryształy spadające prosto na umieszczone pod nimi łóżko.

HOMA Chateau Hotel 5, Guilin, Chiny

Rozległy teren wokół hotelu przypomina muzeum, dzięki licznym abstrakcyjnym rzeźbom, które pięknie prezentują się na tle osobliwych wapiennych formacji skalnych, będących wizytówką tej okolicy. Pokoje i apartamenty utrzymane są w spokojnym, ale wyszukanym stylu. Zdobią je meble zrobione na zamówienie oraz prace lokalnych rzemieślników, a naturalne materiały i motywy nawiązują do architektury organicznej. Budynek główny hotelu wygląda jak wielka piramida z betonu i szkła, z fasadą w kształcie trójkąta.

Hotel Silken Puerta America, Madryt, Hiszpania

Budynek ma aż 14 pięter, z czego 12 poświęcono na pokoje. Każde piętro zostało zaprojektowane przez innego artystę i ma swój odrębny, niepowtarzalny charakter. Wśród najbardziej ekstrawaganckich znajdziemy pokoje zaprojektowane przez Zahę Hadid, które wyglądają jak żywcem wyjęte z filmów science-fiction, utrzymane w minimalistycznym, utylitarnym stylu apartamenty autorstwa Marka Newsona, czy fantazyjne, geometryczne konstrukcje ze szkła stworzone przez Plasma Studio. Cały hotel sprawia wrażenie, jakby trafił do nas z dalekiej przyszłości. A zupełnie niesamowite jest to, że każde piętro przenosi gości hotelu w całkiem inny, odrębny świat.