Wakacje: najlepsze resorty SPA w Azji w 2012 roku

Agoda.com/więcej w galerii

Wakacje można spędzać na wiele różnych sposobów, od wypadu za miasto po urlop w ciepłych krajach. Wielu turystów wie, ze już sam dojazd na urlop potrafi być bardzo stresujący, więc jeśli na miejscu mamy do dyspozycji SPA, będzie nam dużo łatwiej się odprężyć.
Poniższe azjatyckie resorty SPA łącza filozofie i techniki świata wschodu i zachodu. Wyróżniają się doskonałym wyposażeniem, unikalnymi zabiegami oraz zastosowaniem egzotycznych składników. Opisane poniżej resorty to pierwsza dziesiątka wśród takich miejsc w Azji.

Six Senses Yao Noi, Tajlandia

Yao Noi to wyspa leżąca w przepięknej zatoce Phang Nga, pomiędzy Phuket i Krabi. Skaliste nabrzeże i ciche zatoczki to cechy charakterystyczne wyspy, na której znajduje się kilka resortów. Jeden z nich to ośrodek Six Senses, należący do sieci znanej ze wspaniałych lokalizacji i luksusowych rozwiązań.

Większość zabiegów skupia się na wprowadzeniu ciała w stan równowagi pomiędzy czterema żywiołami. Wykorzystuje się do tego masaż, akupresurę, zabiegi detoksykujące czy aromaterapię. Są też specjalne oferty dla par, maski na ciało i twarz, peelingi, a także techniki nieco bardziej egzotyczne, takie jak masaż Lomi Lomi czy sesje reiki. Dla bardziej aktywnych gości SPA ma w ofercie jogę, tai chi, qi quong czy zajęcia fitness.

Fusion Maia, Danang, Wietnam

Cechy wyróżniające Fusion Maia na tle innych ośrodków to załoga składająca się aż z 50 terapeutów oraz siedmiostopniowy program Natural Living, a także darmowe zabiegi spa dla gości. Krajobraz stanowią tropikalne ogrody, rozległe plaże z cudownie białym piaskiem oraz wysokimi falami rozbijającymi się o brzeg.

Agoda.com/więcej w galerii

Każdy gość ośrodka uprawniony jest do dwóch podstawowych zabiegów dziennie. Można wybierać spośród masaży, zabiegów na ciało oraz upiększających, a dla zainteresowanych szerszą ofertą ośrodek ma liczne katalogi i książki dotyczące odnowy biologicznej. Program Natural Living składa się z warsztatów skupiających się na siedmiu głównych zasadach takich jak świadomość własnego ciała, zdrowe żywienie czy ćwiczenia.

Four Seasons Spa, Singapur

Ten wielokrotnie nagradzany ośrodek oferuje szeroką gamę zabiegów z wykorzystaniem stuprocentowo naturalnych produktów Sodashi, łącząc pięciogwiazdkowy profesjonalizm z luksusowym designem. Four Seasons Spa to zarówno tradycyjne techniki, takie jak masaż tajski czy aromaterapia, jak i zabiegi leczące.

„Rytuały spa”, oferowane przez ośrodek, to wiele zabiegów, które pielęgnują nasze ciało od stóp (lecznicza kąpiel) do głów (masaż ramion i głowy) oraz zabiegi specjalne: masaż Reviver to połączenie różnych wschodnich technik mające na celu zniwelowanie napięcia mięśni oraz dodanie energii.