Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

Fot. Regina Skibińska
Fot. Regina Skibińska
31 lipca 2012 in Turystyka by Regina Skibińska

Wycieczki w Tatry, czyli nie tylko Giewont

Dla wielu turystów polskie góry równa się Tatry. To jedyne w Polsce góry, w których znajdziemy skaliste turnie. A znajdujące się u stóp Tatr Zakopane to od stu lat jedna z najpopularniejszych wypoczynkowych miejscowości.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.zwierciadlo.pl

Morskie Oko, Dolina Kościeliska i Giewont – na szczyt którego w sezonie turystycznym ustawia się kolejka – to główne cele tatrzańskich wycieczek. Co roku Tatry odwiedza 2,5 miliona turystów. Ale na 275 kilometrach tatrzańskich szlaków można znaleźć też miejsca spokojne i niezatłoczone.

Fot. Regina Skibińska/więcej w galerii

Tatry objęte są parkiem narodowym. Poruszać się tam wolno jedynie po znakowanych szlakach. Wbrew temu, co myśli wiele osób, kolory szlaków nie oznaczają stopnia trudności, nie można więc się nimi sugerować, planując wycieczki, gdyż ani żółty nie musi oznaczać łatwego szlaku, ani czarny ekstremalnego.

W Tatrach znajdziemy trasy o różnym stopniu trudności, od spacerowych, możliwych do przejścia dla turysty na wózku inwalidzkim czy rodziny z małymi dziećmi, do ambitnych: stromych, przepaścistych i wymagających dobrej kondycji.

Spacerowe trasy to:

  • Droga pod Reglami,
  • trochę trudniejsza od niej Droga nad Reglami,
  • spacer do Morskiego Oka od polany Palenica (choć to aż 9 km w jedną stronę!),
  • doliny – w tym popularne Kościeliska czy Chochołowska, czy mniej uczęszczane: Białego czy Małej Łąki.

Trudniejsze – choć najczęściej pozbawione przepaści – są wejścia na szczyty w Tatrach Zachodnich. Tu  powinny sobie poradzić osoby w dobrej formie fizycznej. Wyjątki to Małołączniak i Giewont, gdzie są stromizny i sztuczne ułatwienia.

Strony: 1 2 3


Strefa zakupów


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI