Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

Zasady wypoczynku nad jeziorem
123rf.com
11 lipca 2012 in Turystyka by Dorota-Bogucka

Zasady wypoczynku nad wodą

Lato w pełni, chętnie wybieramy się nad wodę. Ale żeby chwila wytchnienia była naprawdę przyjemna, powinniśmy szanować otoczenie i siebie nawzajem. Zwłaszcza, że wielu przypadkach zachowania ekologiczne idą w parze ze zdrowym rozsądkiem.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.zwierciadlo.pl

Nad rzekę, jezioro czy staw jedziemy często samochodem. I niestety wielu z nas, zamiast zostawić auto na parkingu lub przy drodze, stara się dojechać jak najbliżej wody. W skrajnych przypadkach kierowcy parkują nawet  na kąpielisku. Idiotyczne zachowanie? No właśnie, więc dlaczego tak uparcie łamiemy zakazy i uprzykrzamy sobie życie? Z oczywistych powodów w miejscach, gdzie się kąpiemy nie myjemy też aut ani ich nie naprawiamy.  Kto chciałby wejść do wanny, w której właśnie myto opony?

Kolejnym poważnym problemem jest zachowanie porządku. Tu znowu nie trzeba koniecznie mówić  o zachowaniu ekologicznym, tylko o zdrowym rozsądku. Wystarczy pomyśleć, że jeśli na plaży zostawiamy opakowania po żywności, papiery czy inne śmieci, a nikt ich nie sprząta, to kiedy za miesiąc wybierzemy się w to miejsce ponownie, będziemy w nich brodzić po kostki. Przyjemne? Raczej nie! Jeszcze groźniejsze skutki może mieć wrzucanie butelek do wody. Nie tylko zanieczyszczają środowisko, ale też ktoś  może nadepnąć na nie i  prosto z kąpieli będzie musiał jechać na ostry dyżur.

Mimo akcji społecznych i medialnych wiele letnich wypadków nad wodą nadal wynika z brawury. Niestety sprzyja jej alkohol. Niepomni na to, że picie w przestrzeni publicznej jest zabronione i grozi nam minimum 100-złotowy mandat, spożywamy procentowe napoje, a potem idziemy się kąpać. Policyjne dane są zastraszające – 8 na 10 osób, które toną, jest pod wpływem alkoholu. Nierozsądne jest również przecenianie swoich umiejętności. Rzeka czy jezioro to coś zupełnie innego niż basen. Naturalny akwen jest nieprzewidywalny. Jeśli chcemy bić rekordy, to umówmy się z kimś, że nas będzie obserwował i w razie konieczności przyjdzie z pomocą. Tak samo zachowujmy się wobec osób, z którymi wypoczywamy.

Strony: 1 2


Strefa zakupów


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI