Uwaga na zamachy terrorystyczne!

flickr.com/ inakiharte

W dniu dzisiejszym światem zatrzęsły informacje na temat zamachów terrorystycznych we Francji, Tunezii i Kuwejcie.
Jak donoszą światowe agencje informacyjne, w dniu dzisiejszym doszło do 3 zamachów terrorystycznych. Miały one miejsce we Francji, kurorcie turystycznym Sus w Tunezji oraz w Kuwejcie.

reklama

We wszystkich zamachach są ofiary śmiertelne.

Atak we Francji

Pierwszy zamach miał miejsce w Saint-Quentin-Fallavier 30 km od Lyonu. Jak powiedział prezydent Francji, Francois Hollande, podczas swojego wystąpienia w Brukseli, atak terrorystyczny był ewidentnie wcześniej zaplanowany i dobrze zorganizowany. Napastnicy najpierw wjechali na teren fabryki, taranując plot i powodując eksplozję pojemnika z gazem, jak donoszą francuskie media. Policja także znalazła zdekapitowane ciało, głowę znaleziono, zawieszoną na bramie i pokrytą napisami w języku arabskim. W zamachu zostały ranne 2 osoby. Budynek fabryki został ewakuowany przez antyterrorystów, a francuska prokuratura wszczęła już w sprawie dochodzenie.

Jak wynika z danych prezentowanych we francuskich mediach, na terenie zakładu znaleziono flagę Państwa Islamskiego. Francuska policja zatrzymała domniemanego sprawcę zamachu, 35 letniego Yassine Salhi, który już wcześniej był pod obserwacją francuskich służb bezpieczeństwa.

27 osób zabitych w Tunezji

Do ataku doszło na plaży kurorcie Kantaoui w Susie, i jak wynika z informacji podanych przez ministra spraw wewnętrznych Tunezji zabitych jest co najmniej 27 osób, w śród których są cudzoziemcy.

Jak wiadomo z informacji nieoficjalnych, najprawdopodobniej wśród poszkodowanych nie ma Polaków. Media donoszą o ogromnej panice, która zapanowała wśród Brytyjskich i niemieckich turystów.

Wśród informacji opublikowanych przez The Telegraph, znajduje się ta, mówiąca o wystąpieniu Abu Mohammed al-Adnani, które miało miejsce w ubiegłym tygodniu, z okazji początku ramadanu, w którym to przywódca ISIS mówi iż, miesiąc ten, będzie miesiącem nieszczęśliwym dla niewiernych.

Kuwejt: zamach na meczet

Do zamachu doszło w szyickim meczecie Imam Sadiq Mosque in al-Sawaber w stolicy Kuwejtu. Jak donosi telewizja Al Dżazira, był to najprawdopodobniej zamach samobójczy. W chwili zamachu w meczecie było ok 2000 osób. W zamachu zginęły co najmniej 23 osoby. Do zamachów przyznało się ISIS.

Jak wynika z danych wszystkie zamachy były bardzo dobrze zorganizowane, zaplanowane i najprawdopodobniej powiązane ze sobą.