Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

Fot. Klub Gaja/ Tomek Pikuła
Fot. Klub Gaja/ Tomek Pikuła
26 maja 2015 in Styl Życia by redakcja

Wybierz Rzekę Roku 2015

Na pewno w Twojej okolicy przepływa rzeka o wyjątkowym znaczeniu. Został jeszcze tylko tydzień aby zgłosić ją do konkursu Rzeka Roku 2015.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.zwierciadlo.pl

Rzekę do konkursu może zgłosić każdy; zarówno osoby prywatne jak i szkoły, organizacje, stowarzyszenia, firmy czy samorządy. Spośród wszystkich zgłoszeń, ciekawych czy inspirujących miejsc nad lokalnymi rzekami, Jury, do 30 czerwca, wybierze11 rzek-finalistek, które będą walczyć o zaszczytny tytuł Rzeki Roku 2015 podczas internetowego głosowania we wrześniu. Zgłoszenia można wysyłać do 2 czerwca! Nagrodą w konkursie są statuetki Rzeki Roku 2015, które otrzymują: osoba zgłaszająca rzekę do konkursu oraz przedstawiciel samorządu, na terenie którego znajduje się rzeka – laureatka.

Konkurs ten zachęca do poznania niezwykłych miejsc nad rzekami w najbliższym otoczeniu. Jest to ciekawy sposób na odkrywanie miejscowych wartości, a także na zwiększenie zainteresowania lokalnej społeczności środowiskiem naturalnym w najbliższym otoczeniu. W zeszłorocznej edycji konkursu zwyciężyła rzeka Rawka (na odcinku we Wsi Bartniki, w gminie Puszcza Mariańska, woj. mazowieckie).

W konkursie Rzeka Roku wiele zależy od tego, czy wokół zgłoszonego odcinka rzeki udaje się stworzyć porozumienie różnych ludzi, firm, instytucji, organizacji zainteresowanych wspólnym i aktywnym działaniem. Okazuje się, że rzeki mogą być spoiwem budującym porozumienie – dodaje Jacek Bożek z Klubu Gaja.

Regulamin konkursu Rzeka Roku 2015

Karta zgłoszenia do konkursu Rzeka Roku 2015

Program Zaadoptuj rzekę objęty jest patronatem Ministra Środowiska. Wieloletnim Partnerem Strategicznym programu Zaadoptuj rzekę jest Fundacja PKO Banku Polskiego. Dzięki zaangażowaniu blisko 172 000 osób w latach 2005 – 2014 w ramach programu Zaadoptuj rzekę, opieką otoczono 688 rzek, strumieni, jezior, potoków i stawów a także Bałtyk w 1295 miejscach w Polsce.


Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI