Wybory Kobiet Sukcesu Mazowsza 2015

30 listopada 2015 r. w Warszawie w Sali Reprezentacyjnej Centralnej Biblioteki Rolniczej na Krakowskim Przedmieściu 66 odbędzie się o godz. 18.00 V edycja Gali Kobiet Sukcesu Mazowsza.
Uroczyście uhonorowana zostanie Złota Dziesiątka pań wyróżnionych podczas V Wyborów Kobiety Sukcesu Mazowsza, a statuetkę z rąk Pana Marszałka otrzyma wybrana przez kapitułę Kobieta Sukcesu 2015.

reklama

Patronat nad całością objęli prof. Danuta Huebner, Przewodnicząca Komisji Konstytucyjnej w Parlamencie Europejskim i Adam Struzik Marszałek Województwa Mazowieckiego.

Patronat medialny – Polskie Radio RDC, portal kobietysukcesu.eu.

Kandydatki do Wyborów Kobiety Sukcesu Mazowsza zgłaszają przedstawiciele regionalnych mediów, organizacji społecznych i samorządów. Są nimi panie, które w minionym roku były bohaterkami dziennikarskich publikacji, zostały zauważone przez swoje środowiska, otrzymały nagrody w różnych dziedzinach.

Złotą Dziesiątkę i spośród niej Kobietę Sukcesu 2015 wyłania kapituła, składająca się z autorytetów i uznanych postaci Mazowsza.

Laureatkami w tym roku zostały:

  • Kamila Sidor – założycielka Geek Girls Carrots (Maniaczki Komputerowe Marchewki), społeczności kobiet pracujących w dziedzinie technologii informatycznych, której celem jest rozwój i networking;
  • Alicja Węgorzewska–Whiskerd – dyrektor Mazowieckiego Teatru Muzycznego im. Jana Kiepury w Warszawie;
  • Krystyna Iglicka-Okólska – demograf, rektor Uczelni Łazarskiego;
  • Bianka Siwińska -redaktor naczelna pisma Perspektywy, twórczyni kampanii społecznych m.in. „Dziewczyny na politechniki!”;
  • Monika Drogosiewicz – lekarz onkolog i hematolog dziecięcy Kliniki Onkologii Instytutu Pomnik Centrum Zdrowia Dziecka.
  • Janina Ewa Orzełowska – wicemarszałek w Samorządzie Województwa Mazowieckiego;
  • Dagmara Janas – prezes Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Razem” w Radomiu;
  • Marina Hulia – pisarka, poetka, działaczka społeczna, działająca na rzecz uchodźców, a także rodzin osób osadzonych w aresztach;
  • Katarzyna Nowak-Zawadzka – pedagog szkolny w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Warszawie;
  • Edyta Markiewicz-Brzozowska – dyrektor Konstancińskiego Domu Kultury;

Pomysłodawczynią i organizatorką Wyborów Kobiet Sukcesu jest Ewa Domaradzka-Ziarek – przez wiele lat dziennikarka Radia Olsztyn. To antenowy cykl wywiadów z wyjątkowymi kobietami stał się przyczynkiem do inicjatywy prezentowania ich dokonań podczas Gali Kobiet Sukcesu.