Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

123rf.com
123rf.com
10 października 2015 in Styl Życia by redakcja

Wybuch w centrum Ankary. Ofiary śmiertelne i wielu rannych

W Ankarze doszło dziś rano do silnego wybuchu, w którym zginęło co najmniej 30 osób a ponad 120 jest rannych. Władze podejrzewają atak terrorystyczny.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.zwierciadlo.pl

Tureckie media podały informację o silnej eksplozji w centrum miasta, w pobliżu dworca kolejowego. Na popołudnie zaplanowano w tym miejscu manifestację pokojową, organizowaną przez liczne opozycyjne związki i partie polityczne, na czele z główną prokurdyjską partią w Turcji. Wstępny raport ministerstwa spraw wewnętrznych mówi o 30 ofiarach śmiertelnych i 126 rannych. Pojawiają się także informacje o 2 wybuchach bezpośrednio po sobie.

Jeden z uczestników planowanej manifestacji, cytowany przez francuskie media, mówi: „Usłyszeliśmy głośny i cichy wybuch, zrodziła się panika, a potem zobaczyliśmy ciała rozrzucone na placu dworcowym”.

Najbardziej prawdopodobna wydaje się hipoteza o zamachu terrorystycznym.  Śledczy badają, czy był to atak samobójczy. 20 lipca doszło do podobnej tragedii w mieście Suruç, w pobliżu granicy z Syrią. Zginęły w nim 32 osoby. Odpowiedzialnością za tamten zamach obciąża się Państwo Islamskie. Dzisiejszej sprawie nadano najwyższy priorytet. Premier Turcji Ahmet Davutoglu zwołuje nadzwyczajne zebranie rady bezpieczeństwa. Anonimowe źródło rządkowe cytowane przez Le Figaro zapewnia o zaangażowaniu władz w wykrycie, kto odpowiada za atak, i obiecuje, że wyniki śledztwa zostaną podane do wiadomości publicznej możliwe najszybciej.

 


Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI