Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

fot. Michał Jabłoński
fot. Michał Jabłoński
6 maja 2015 in Styl Życia by Marek Bednarski

Wypoczynek z jogą – regeneracja i energia w pigułce

Wakacje tuż tuż. Zmęczeni miastem marzymy o chwili wytchnienia, kiedy możemy zebrać myśli, zrelaksować ciało i umysł. Popularne ośrodki wypoczynkowe w kraju (i zagranicą) nie zawsze dają nam taką możliwość. Tłum ludzi, nagromadzenie głośnych punktów handlowo-usługowych, których zadaniem jest umilenie nam pobytu, a wywołują szum i zmęczenie. Czy rzeczywiście odpoczywamy w takich warunkach?

Strefa zakupów - odwiedź Butik.zwierciadlo.pl

Szkoły jogi oferują obecnie alternatywę dla takiej formy spędzania wakacji – szukają miejsc urokliwych, ale na uboczu, z dala od wakacyjnego chaosu. Tego rodzaju wyjazdy nastawione nie tylko na praktykę jogi, ale też zdrowy tryb życia, wyciszenie, relaks i co ważne – kontakt z przyrodą. Na co dzień mamy do czynienia z hałasem i bardzo intensywnymi doznaniami. Praktykując jogę blisko natury, szybciej wracamy do stanu równowagi. Takie odosobnienie wyostrza nasze przytępione zmysły. Dzięki temu zaczynają nas cieszyć proste rzeczy i życie nabiera smaku. Nabieramy dystansu do codzienności, swoich trosk i problemów.

Medytacja, praktyka jogi, cisza i spokój pozwala na wypoczynek, na bycie z samym sobą, wsłuchaniu się we własne ciało, a dzięki temu – głęboki relaks. Jest czas na świadomą samotności, ale jest też czas na spędzanie go z innymi osobami. Takie warsztaty skupiają ludzi, którzy mają na tę chwilę podobne potrzeby, więc atmosfera jest pełna życzliwości, zrozumienia i szacunku.

Program takiego wyjazdu zazwyczaj uwzględnia zajęcia dla osób początkujących i zaawansowanych. Oznacza to, że osoby nie mające żadnego doświadczenia w jodze, zostaną od podstaw wprowadzone w tajniki jogi. Osoby zaawansowane mogą zaś pogłębiać już zdobytą wiedzę na osobnej grupie. W zajęciach biorą udział zarówno ludzie młodzi jak i osoby starsze – wiek nie jest żadną przeszkodą. Doświadczony nauczyciel potrafi indywidualnie poprowadzić każdą osobę. Zwróci uwagę na ograniczenia i potencjał każdego ucznia.

Wakacje z jogą w cichym i spokojnym miejscu, w przyjaznej atmosferze to zastrzyk energii i regeneracja na dłuższy czas.

Marek Bednarski: dyplomowany nauczyciel jogi metodą B.K.S. Iyengara stopnia Intermediate Junior I. Praktykę jogi rozpoczął w roku 1992 r., od 2005 r. jest nauczycielem. Od 2008 r. specjalizuje się w terapii jogą, w szczególności jogą kręgosłupa oraz jogą hormonalną. Jest współwłaścicielem Fabryki Energii – Centrum Jogi Wrocław.


Strefa zakupów


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI