Zapraszamy do WhellChairTrip Team

Michał Woroch i Maciej Kamiński to bohaterowie sierpniowego numeru Zwierciadła. W reportażu „Kulawi (znowu) ruszają w świat” opowiadali o planowanej przez siebie podróży po Ameryce Południowej. Teraz można wesprzeć chłopaków i ich marzenie.
Iza Stawicka, przyjaciółka Michała zorganizowała na FB akcję o nazwie #DontTellHim, w ramach której zbiera pieniądze na dostosowanie samochodu do potrzeb Michała i Maćka. Imię każdej osoby, która wpłaci na ten cel, zostanie umieszczone na samochodzie i pojedzie na wyprawę po Ameryce Południowej. Dołączcie do WhellChairTrip Team i pomóżcie chłopakom spełnić ich marzenie. Koniecznie zobaczcie film przygotowany przez Michała:

reklama

Michał Woroch – podróżnik

Laureat plebiscytu Kryształki Zwierciadła z 2012 roku. O sobie woli mówić „uciekinier”, ponieważ każda jego wyprawa to jednocześnie ucieczka od choroby, Michał od wielu lat cierpi na zanik mięśni. Zwiedził wiele krajów mimo, że porusza się na wózku inwalidzkim. Dotarł m.in. do Indii na święto wody Kumbhamela i Mongolii, do obozu koczowniczego ludu Tsaatanów, wysoko w górach. Także do najdalej wysuniętych na północ i zachód miejsc w Europie.