Żyj kolorowo

Przywiązanie do detalu, stylowy design i zaawansowane możliwości personalizacji przyniosły efekty. Fiat 500 okazał się numerem jeden w sprzedaży aut aż w dziesięciu europejskich krajach. W końcu nie każdy model samochodu może zaoferować aż 500 tys. wariantów do wyboru.
Pięćsetka to ikona stylu, już w 2008 roku zdobyła prestiżowy tytuł Car of the Year, udało się w niej połączyć klimat retro, elegancję i nowoczesność. Możemy być dumni, bo jest produkowana w Tychach, mamy więc swój wkład w tworzenie tego cacka. Nawiązania do modelu z 1957 roku znajdziemy tutaj w kształcie podwójnych przednich reflektorów czy w chromowanych elementach wykończenia takich jak zewnętrzne klamki i listwy – chodzi o tę pod linią szyb i tę najbardziej charakterystyczną, na przodzie maski, otaczającą logo Fiata. Nie dajmy się jednak zmylić stylistyką, to model naszpikowany elektroniką i najnowocześniejszymi rozwiązaniami technologicznymi. Znajdziemy tu m.in.: system Start & Stop zmniejszający zużycie paliwa, dwustopniowe wspomaganie kierownicy, które ułatwia parkowanie, czy system sygnalizacji nagłego hamowania. Nie brakuje tu także systemu nawigacji – jest zintegrowany z komputerem pokładowym, więc na pewno nie zgubimy drogi. I jeszcze jeden szczegół – pięćsetka to jedyne auto w swojej klasie z siedmioma poduszkami powietrznymi w standardzie (!).

reklama

O bezpieczeństwo dbają także czujniki zapięcia pasów dla pasażerów z przodu i z tyłu oraz biksenonowe światła poprawiające widoczność.

Kluczem do sukcesu Fiata 500 stało się to, że producent postawił na jego personalizację. Mamy więc do dyspozycji aż 500 tys. rozmaitych wariantów, z których wybieramy takie, żeby samochód jak najbardziej odpowiadał naszym oczekiwaniom – w wypadku pięćsetki nie może być mowy o nudzie. Możemy wybierać aż z 14 wersji kolorystycznych (kolor nadwozia pojawia się także na panelu deski rozdzielczej),12 wzorów felg, 17 wzorów tapicerek. Możemy nawet zadecydować o kolorystyce wnętrza – kierownica, część deski rozdzielczej, panele i zagłówki będą czarne albo w kolorze kości słoniowej. Indywidualność auta możemy dodatkowo podkreślić za pomocą naklejek na karoserię albo wybrać model ze szklanym dachem. Z myślą o kobietach przygotowano także listę akcesoriów,takich jak obudowy kluczyków z kryształkami Swarovskiego. Ile trzeba zapłacić za tę wolność wyboru? Pięćsetkę wyróżnia na szczęście dobra relacja ceny do jakości, widać to zwłaszcza w ostatniej ofercie Fiata. Teraz Fiat 500 dostępny od 399 zł miesięcznie.