Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

maintopic_SENS_09
20 sierpnia 2015 in sens by Robert-Rient

Anita Lipnicka: Nie będę już taka miła

Wszystko się może zdarzyć, nawet wielka życiowa zmiana. – Jestem w trakcie rewolucji – przyznaje Anita Lipnickaw rozmowie z Robertem Rientem. – Chcę poczuć siebie na nowo. Zapomniałam, że mogę, że jest tak dużo możliwości. Dobrze mi po tej czterdziestce.

fot. Rafał Masłow

„Z okazji mojej czterdziestki chciałabym życzyć wszystkim, aby byli dzielni i radzili sobie beze mnie” – napisałaś niedawno w statusie na Facebooku.

Coś we mnie pękło. Stwierdziłam, że już dosyć, nażyłam się już dla innych. Wyczerpały mi się baterie, potrzebuję regeneracji. Czas zacząć myśleć o tym, czego ja bym chciała od świata, czego bym mogła jeszcze zapragnąć. Zapomniałam, że mogę, że jest tak dużo możliwości. Dlatego te życzenia, bo żeby poczuć siebie na nowo, potrzebuję zmian.

Dlatego budujesz dom nad rzeką?

Między innymi. To ma być azyl, miejsce na lato i święta. I buduję go sama, w sprawach technicznych pomaga mi brat i jego teść, ale to ja wszystko od początku do końca zaplanowałam, wybrałam miejsce, materiały, wykonawców, wymyśliłam, jak wszystko ma wyglądać. Jest drewniany, bo mam dość życia w betonie i chcę prawdy. Na początku bałam się tego pomysłu, bo jak ja dam radę, tyle wysiłku, i ta odpowiedzialność. Ale teraz już go pokochałam, ten dom przypomina mi, czego chcę, sam sobą mi o tym opowiada. Od frontu ma olbrzymie okna, odpowiadające na pragnienie światła, przejrzystości. W środku jest piec kaflowy, który grzeje, ale nie parzy. Za oknem drzewa. Przez ten dom patrzę na to, czego potrzebuję, poza byciem mamą, która wszystko ogarnia na czas. Poza byciem córką, która wspiera i ratuje mamę z opresji. Poza byciem partnerką, która ma tendencje do zatracania się w związkach. Mój brat na urodziny życzył mi więcej zdrowego egoizmu, tego, bym umiała zająć się sobą. Takie mam zadanie na kolejną dekadę.

Wiecej w Sensie 09/2015. Kup teraz!

SENS także w wersji elektronicznej


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI