Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Księgarnia Sklep Cyfrowy

23 marca 2016 in sens by Paulina Młynarska

Debata: Mamo, tato, jestem homo

A czy rodzic ma inne wyjście? Na początku zwykle towarzyszy mu ogromny lęk. O to, jak zareagują inni, ale głównie o bezpieczeństwo dziecka. A potem? Czy tęczowe rodziny mogą być w Polsce szczęśliwe? Paulina Młynarska pyta mamy dzieci homoseksualnych TAMARĘ ULIASZ i ANETĘ OSTROWSKĄ, badaczkę rodzin z wyboru JOANNĘ MIZIELIŃSKĄ oraz AGĘ ZARYAN, sojuszniczkę Kampanii Przeciwko Homofobii.
Fot. Studio SENS

Fot. Studio SENS

Jak was przedstawić naszym czytelniczkom?

Aneta Ostrowska: Jestem współzałożycielką stowarzyszenia „Akceptacja”. To stowarzyszenie rodzin i przyjaciół osób homoseksualnych, biseksualnych i transpłciowych. Mam 24-letnią córkę Wiktorię.

I masz też „zięcię”. Partnerkę córki.

A.O.: Mam „zięcię”, czyli Olę. W kwietniu minie dziewięć lat, odkąd są razem.

No to już jest rodzina!

A.O.: O, tak.

Tamara Uliasz: Jestem mamą geja, od samego początku wśród założycielek stowarzyszenia „Akceptacja”, w zarządzie. Mój syn ma 31 lat i ma syna, który ma dwie mamy. Jestem więc też babcią. Tworzymy bardzo rozległą rodzinę. Trzypokoleniową.

Joanna Mizielińska: Ja prowadzę w Instytucie Psychologii Polskiej Akademii Nauk projekt poświęcony rodzinom z wyboru, czyli rodzinom tworzonym przez osoby nieheteroseksualne w Polsce. Od trzech lat przyglądamy się im pod różnym kątem.

Aga Zaryan: Wokalistka jazzowa, mama dwóch małych chłopców i sojuszniczka Kampanii Przeciw Homofobii.

Aga, jest takie twoje czadowe zdjęcie, jako sojuszniczki KPH. Masz na nim piękny, ciążowy brzuch! Dlaczego się włączyłaś w tę akcję?

A.Z.: Orientacja seksualna innych naprawdę nie ma kompletnie znaczenia. Nigdy nie miała – tak zostałam po prostu wychowana. Jak zadzwonił telefon, nie zastanawiałam się ani chwili. Zdjecie było zrobione trzy tygodnie przed porodem. Za to szokująca była dla mnie reakcja innych. To był kubeł zimnej wody wylany na głowę.

Wiecej w Sensie 04/2016. Kup teraz!

SENS także w wersji elektronicznej

 


Jak utrzymać wakacyjny nastrój przez całe lato?

Okres urlopowy zaczął się na dobre, choć niestety, rzadko spędzamy całe wakacje na wyjeździe. Przez większą część lata chodzimy do pracy próbując poczuć wakacyjny klimat ...

Recepta na lęk? „Pokochaj swoje serce”

„Życie jest zaskakująco proste, gdy przestajemy je komplikować.” mówi Dagmara Skalska w swojej najnowszej książce „Pokochaj swoje serce” i przedstawia sposób na pokonanie lęku.
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI