Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

20 kwietnia 2016 in sens by Paulina Młynarska

Debata: Niezależna, bogata i… samotna?

Kobieta, pieniądze i związek to problematyczna trójca. Obwarowana zakazami i nakazami. I rodząca wiele pytań. Czy relacja z mężczyzną jest zagrożona, gdy kobieta zarabia więcej? Albo utrzymuje dom? A może w większym niebezpieczeństwie jest kobieta bez pieniędzy, uwieszona na ramieniu partnera? Odpowiedzi starają się znaleźć spełnione profesjonalistki: PAULINA MŁYNARSKA (prowadząca), NINA KOWALEWSKA-MOTLIK, DOMINIKA MAISON i KASIA SOKOŁOWSKA.
fot. Łukasz Sokół

fot. Łukasz Sokół

Witam grono zajętych dam! Co szanowne panie tak zajmuje?

Nina Kowalewska-Motlik: Jestem prezeską New Communications, agencji zajmującej się promocją Polski w mediach zagranicznych i realizującą projekt „Superbrands”. Od roku jestem również „sklepową” w perfumerii.

We własnej perfumerii, dodajmy. Takiej bajkowej, wymarzonej…

N.K.M.: Wymarzonej. Absolutnie.

Kasia Sokołowska: Reżyseruję pokazy mody, jestem jurorką w programie „Top model”, bywam również dyrektorem artystycznym różnych projektów związanych z modą.

Dominika Maison: Ja pracuję na Uniwersytecie Warszawskim, na Wydziale Psychologii, i w firmie Maison and Partners, która specjalizuje się w strategicznych badaniach marketingowych oraz badaniach postaw wobec finansów.

Ja pracuję w dwóch gazetach, w Internecie, w telewizji, w radiu, prowadzę warsztaty, a ponadto od siedmiu lat co roku wydaję książkę. Wszystkie zajęte! Zajęta Polka to normalka?

D.M.: Polki są bardzo różne. Jedne są zajęte, inne nie, chociaż może by chciały. Patrząc na nas, podejrzewam, że wszystkie trafiłybyśmy do jednego zbioru o dosyć zbliżonych wartościach, stylu życia i potrzebach.

Ostro zajęte, pracujące?

D.M.: Jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że wszystkie jesteśmy w grupie tak zwanych spełnionych profesjonalistek. I to są kobiety, które rzeczywiście dużo pracują. Ale to nie znaczy, że są nastawione wyłącznie na pracę, tylko zachowują pewną równowagę między swoim życiem zawodowym a życiem prywatnym. To kobiety o dosyć wysokim poziomie poczucia szczęścia. Uwaga: istnieje jeszcze inna grupa też strasznie zajęta, która jest tym umęczona. To są niespełnione siłaczki. Praca i dom je wykańczają.

N.K.M.: Może dokonały złych wyborów. Albo życie je do tego zmusiło.

D.M.: Różnica jest taka – niespełniona siłaczka w nieszczęśliwym związku tkwi, bo ma poczucie, że dla dobra dziecka nie należy się rozwodzić. A spełniona profesjonalistka…

N.K.M.: Idzie w swoją stronę?

D.M.: Właśnie. I potem pewnie kogoś znajdzie. A jeżeli nie, to i tak jest szczęśliwa. Tu chodzi o równowagę.

Wiecej w Sensie 05/2016. Kup teraz!

SENS także w wersji elektronicznej


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI