Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój

16 czerwca 2016 in sens by Hanna Halek

Helena Norowicz: Dziś ufam życiu bardziej

W czym tkwi tajemnica wiecznej młodości i sprawności fizycznej? Dzieciństwo w leśniczówce na Kresach, aktorstwo, ćwiczenia czy siła ducha? Helena Norowicz zdradza Hance Halek swój pomysł na to, jak być szczęśliwą w każdym wieku.
fot. Rafał Masłow

fot. Rafał Masłow

Skąd bierze się siłę, gdy ma się 21 lat?

Sama przychodzi, po prostu jest.

A gdy ma się 81, jak pani teraz?

Wtedy trzeba ją już trochę stymulować. Wydaje mi się, że siłę bierze się przede wszystkim z  tego, co się lubi robić i  z  satysfakcji, która z  tego płynie, na zasadzie „w zdrowym ciele zdrowy duch”. Siła zaczyna się w  głowie, od decyzji i  pasji, którą ja akurat miałam od dzieciństwa. Zawsze byłam bardzo dobra akrobatycznie, biegałam, grałam w  siatkówkę i  chciałam studiować na Akademii Wychowania Fizycznego, chociaż w  duchu marzyłam sobie: „Boże, jakby to było dobrze iść do szkoły teatralnej” i  patrzyłam na te rewelacyjnie piękne aktorki, na tę Michèle Morgan czy Gretę Garbo, ale… myślałam, że nigdy się nie odważę. I  być może bym się nie odważyła, gdyby nie fakt, że przegapiłam egzamin na AWF… Dziś wiem, że to była opatrzność, bo gdy przeniosłam się z  Koszalina do Wrocławia, do siostry, i  zaczęłam bywać na niemal wszystkich spektaklach teatralnych, przestałam się bać aż tak bardzo. Dostałam się do Szkoły Teatralnej w  Łodzi, zostałam aktorką, a  moja siła musiała być cały czas na posterunku, tym bardziej że role, które do mnie przychodziły, to były role głównie teatralne, wymagające nie tylko dyspozycji psychicznych, ale też aktywności fizycznej, szczególnie te w  czasach bardzo wymagającego dyrektora Józefa Szajny. Mogę więc śmiało powiedzieć, że siłę – i  tę psychiczną, i  tę cielesną – wypracowałam w  teatrze.

Wiecej w Sensie 07/2016. Kup teraz!

SENS także w wersji elektronicznej

 


Warsztaty Wojciecha Eichelbergera w wersji online

Nie wstydź się wizyty u urologa! Działaj!

Patrząc na wydłużające się kolejki do lekarzy – szczególnie specjalistów – oraz czytając raporty o wydatkach ponoszonych na leki, można dojść do wniosku, że Polacy ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI