Horoskop wedyjski. Znajdź swój znak księżycowy

Ilustr. Ada Kujawa

Z pewnością znasz swój znak zodiaku i jego charakterystykę. A SŁYSZAŁAŚ O NAKSZATRACH? To element zupełnie innego systemu, astrologii wedyjskiej. Tutaj kluczowe jest nie Słońce, a Księżyc, mocno związany z kobietami.

Ilustr. Ada Kujawa

reklama

Na przełomie roku częściej niż zwykle zaglądamy w gwiazdy. Astrologia zachodnia i wedyjska, inaczej Jyotish, znacznie różnią się podejściem do ciał niebieskich i tego, jaki mają na nas wpływ. – Najważniejsza różnica polega na tym, że w tradycyjnym horoskopie kluczową figurą jest Słońce – mówi konsultantka Jyotish, Achala Sylwia Kuran.

– Słońce to typowo męska energia, więc zachodnia astrologia ma dość patriarchalny charakter. Ktoś powiedział, że kręci się głównie wokół ego i tego, co chcemy z tego poziomu osiągnąć. W astrologii wedyjskiej ważniejszy jest Księżyc, związany z kobietami, z naszymi naturalnymi cyklami. Symbolizuje żeńską naturę: zdolność przyjmowania, dostosowania się do okoliczności. Odwołuje się do intuicji, potrzeb serca. Ego schodzi na dalszy plan, ważniejsze jest to, co czujemy w środku. Nakszatra to miejsce w zodiaku, w którym położony jest Księżyc.

Wiecej w Sensie 01/2015. Kup teraz!

SENS także w wersji elektronicznej

Artykuł pochodzi z archiwum magazynu SENS

ZOBACZ AKTUALNE WYDANIE »