Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Księgarnia Sklep Cyfrowy

19 stycznia 2017 in sens by Paulina Młynarska

Kontrowersje: co wolno kobiecie w mediach

Co wolno kobiecie w przestrzeni medialnej? Lista będzie krótka. Kobieta może być słodka, grzeczna, dobra i uśmiechnięta. Ale nie powinna już wybijać się z tłumu, być kontrowersyjna albo żartować sobie z poważnych spraw. No i nie wolno jej popełniać błędów. O to, czy w show-biznesie jest miejsce na kobiecą solidarność, i z kogo warto w tej kwestii brać dobry przykład, znawczynię mediów KAROLINĘ KORWIN–PIOTROWSKĄ – pyta Paulina Młynarska.
fot. Łukasz Sokół

fot. Łukasz Sokół

Co ci wolno, a czego ci nie wolno w mediach?

Wolno mi w nich być. Czasami wolno mi mieć własne poglądy. Ale z naciskiem na „czasami”, ponieważ kiedy powiem coś mocniej, zabawniej – to zwykle dostaję bardzo ostro w odpowiedzi.

Od kogo dostajesz?

Zarówno od kobiet, jak i od mężczyzn. Zawsze bardzo personalnie. Nigdy merytorycznie. Emocjonalnie i po chamsku. Zadziwiające jest to, że jeżeli kobieta ma własne, oryginalne poglądy w mediach, to odpowiedź na to jest zwykle identyczna. Po pierwsze jest „niedoruchana”. To znaczy – uwaga – „bolca dawno nie miała”.

Ja to nazywam „syndromem wsadu”. „Wsad” jest dobry na wszystko.

To remedium na wszystkie troski, używane przez obie płcie w tzw. dyskusji ze mną. Druga sprawa – to, że jesteś brzydka. Bez względu na to, jak wyglądasz naprawdę, musisz być brzydka. Musisz być upasiona. Argument upasienia w ostatnich latach, kiedy wszystkie kobiety w przestrzeni publicznej w Polsce są coraz chudsze i coraz młodsze, jest bardzo ważny. Jesteś upasiona, czyli o siebie nie dbasz. Za to nikt ci nie mówi, że jesteś głupia! To jest niesamowite, że argumenty mądra – głupia praktycznie nie istnieją. Argumenty przeciw kobiecie opierają się na zewnętrzności i seksualności, która jest nieustannie podważana i deptana.

Wiecej w Sensie 02/2017. Kup teraz!

SENS także w wersji elektronicznej


Uwaga konkurs! Wiosenna metamorfoza z Mincer Pharma

Sekretem młodego wyglądu naszej cery jest kwas hialuronowy. Czy wiesz jednak, że może on występować w czterech formach, co dodatkowo wpłynie na młody wygląd twojej ...

Rodzina przy biurku

Zakup mebli to sprawa, którą często w rodzinie rozważa się bardzo długo i równie długo szuka się odpowiednich modeli. Muszą się podobać przyszłym użytkownikom, być ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI