Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

27 marca 2014 in sens by Katarzyna Droga

Pokochaj SENS!

Pewnego dnia wszystko się zmieniło...

Tak mogłaby zaczynać się opowieść o przewrotach w życiu, ważnych postanowieniach, które wszystko zmieniają. W roli głównej – być może Czytelniczka SENSu, która ma dość życia w obecnym kształcie, której zbyt wiele osób wchodzi na głowę (o ile nie wszyscy) i która pragnie pokochać swoje życie. To może być też moja sąsiadka, która pewnego dnia – w porannej scenie swojej codzienności, na symultaniczne: wołanie męża, telefon z pracy i złorzeczenia wewnętrznego sabotażysty powiedziała: „Nie! Chwileczkę, to nie tak miało być!”. Poszła przed siebie, zabrała tylko psa i dotąd nie powróciła.

To mogłabym być ja – parę lat temu podjęłam decyzję o zmianie: pracy, adresu, komputera, numeru komórki… I wiem już, że pociągnięcie małej nitki może wywołać lawinę wydarzeń – nie zawsze pożądanych. Zatem przed początkiem historii o swojej wielkiej zmianie napiszmy sobie także zakończenie, do którego chcemy dotrzeć. SENS nie jest opowieścią. Nie jest też kobietą, ale tworzą go kobiety, więc wiemy, że nie ma lepszej metody terapeutycznej niż nowa fryzura na wiosnę (albo nowy model… auta). Nowy strój? Zawsze poprawia humor!

Toteż SENS na wiosnę wystąpi w nowej szacie graficznej. Spotkacie na naszych łamach jeszcze więcej ciekawych osób zaangażowanych w poszukiwanie sensu, jeszcze więcej praktycznych rozwiązań i podpowiedzi.

SENS bliżej życia? Tak, ale ile i więcej sensu w SENSie, bo rozwój pozostaje tematem najważniejszym. Wszystko po to, by pokochać życie. Zrozumieć, coś zmienić, poprawić… Jak?

Od tego numeru odpowiedzi szukać będzie z nami Magda Mołek w cyklu swoich wywiadów z ciekawymi ludźmi. Debatować z gośćmi – w tym numerze o zdradzie – będzie Weronika Wawrzkowicz. Obiecuję zaskoczenia! Do grona felietonistów dołączył Andrzej Saramonowicz. I właśnie jego słowa pragnę zacytować na koniec edytorialu: „bo w dobrym filmie musi być: aż tu nagle”.

SENS filmem nie jest, ale…

Przyszła wiosna, czas na kwietniowy numer, idziecie do kiosku, aż tu nagle…

…zapraszam do nowego SENSu.

fot. Rafał Masłow

 


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI