Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój

18 sierpnia 2016 in sens by redakcja

Temat numeru: Rodzeństwo

Między miłością a niewieścią.
fot. Getty Images/ Gallo Images

fot. Getty Images/ Gallo Images

Nigdzie indziej nie doświadczysz takiego spektrum sprzecznych emocji. W głębi serca kochasz bliską osobę, a jednocześnie możesz odczuwać w stosunku do niej złość, irytację bądź zazdrość. Możesz mówić jej raniące słowa, zwymyślać ją i skrytykować, bo wiesz, że wasza więź i tak pozostanie nienaruszona. Relacja z bratem czy siostrą jest najdłuższą znaczącą relacją w twoim życiu. Dłuższą niż ta z rodzicami, przyjaciółką z piaskownicy i partnerem. Jak sprawić, by była udana?

W numerze:

Rywalizacja czy przyjaźń? Psycholog Ewa Klepacka-Gryz twierdzi, że kiedy zaprzeczamy więzi z rodzeństwem, to naprawdę jest dla nas ważna.

W harmonii z siostrą i bratem. Coach Dagmara Gmitrzak proponuje ćwiczenia na twórcze przepracowanie relacji z rodzeństwem.

Rodzinne konstelacje. Psycholog Ewa Chalimoniuk wyjaśnia, że każde dziecko przychodzi na świat w innej rodzinie, nawet jeśli tej samej.

Test: Kim jesteś wśród rodzeństwa? Szarą Myszką, Gwiazdą czy Outsiderką?

Wiecej w Sensie 09/2016. Kup teraz!

SENS także w wersji elektronicznej


Konkurs Ziaja: pielęgnacja dla niego

Mężczyźni spędzają w łazience znacznie mniej czasu, niż kobiety. Nie oznacza to jednak, że męska skóra jest łatwiejsza w pielęgnacji. Przekonajcie się same i weźcie ...

„Załatw pogodę, ja zajmę się resztą” - wywiad z autorką powieści Renatą Frydrych

Czy można napisać naprawdę ciepłą i zabawną komedię romantyczną, która porusza i w dodatku daleka jest od stereotypów? Okazuje się, że tak. Wydana przez Wydawnictwo ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI