Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Księgarnia Sklep Cyfrowy

18 sierpnia 2016 in sens by redakcja

Temat numeru: Rodzeństwo

Między miłością a niewieścią.
fot. Getty Images/ Gallo Images

fot. Getty Images/ Gallo Images

Nigdzie indziej nie doświadczysz takiego spektrum sprzecznych emocji. W głębi serca kochasz bliską osobę, a jednocześnie możesz odczuwać w stosunku do niej złość, irytację bądź zazdrość. Możesz mówić jej raniące słowa, zwymyślać ją i skrytykować, bo wiesz, że wasza więź i tak pozostanie nienaruszona. Relacja z bratem czy siostrą jest najdłuższą znaczącą relacją w twoim życiu. Dłuższą niż ta z rodzicami, przyjaciółką z piaskownicy i partnerem. Jak sprawić, by była udana?

W numerze:

Rywalizacja czy przyjaźń? Psycholog Ewa Klepacka-Gryz twierdzi, że kiedy zaprzeczamy więzi z rodzeństwem, to naprawdę jest dla nas ważna.

W harmonii z siostrą i bratem. Coach Dagmara Gmitrzak proponuje ćwiczenia na twórcze przepracowanie relacji z rodzeństwem.

Rodzinne konstelacje. Psycholog Ewa Chalimoniuk wyjaśnia, że każde dziecko przychodzi na świat w innej rodzinie, nawet jeśli tej samej.

Test: Kim jesteś wśród rodzeństwa? Szarą Myszką, Gwiazdą czy Outsiderką?

Wiecej w Sensie 09/2016. Kup teraz!

SENS także w wersji elektronicznej


Uwaga konkurs! Wiosenna metamorfoza z Mincer Pharma

Sekretem młodego wyglądu naszej cery jest kwas hialuronowy. Czy wiesz jednak, że może on występować w czterech formach, co dodatkowo wpłynie na młody wygląd twojej ...

Rodzina przy biurku

Zakup mebli to sprawa, którą często w rodzinie rozważa się bardzo długo i równie długo szuka się odpowiednich modeli. Muszą się podobać przyszłym użytkownikom, być ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI