Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

18 sierpnia 2016 in sens by redakcja

Temat numeru: Rodzeństwo

Między miłością a niewieścią.
fot. Getty Images/ Gallo Images

fot. Getty Images/ Gallo Images

Nigdzie indziej nie doświadczysz takiego spektrum sprzecznych emocji. W głębi serca kochasz bliską osobę, a jednocześnie możesz odczuwać w stosunku do niej złość, irytację bądź zazdrość. Możesz mówić jej raniące słowa, zwymyślać ją i skrytykować, bo wiesz, że wasza więź i tak pozostanie nienaruszona. Relacja z bratem czy siostrą jest najdłuższą znaczącą relacją w twoim życiu. Dłuższą niż ta z rodzicami, przyjaciółką z piaskownicy i partnerem. Jak sprawić, by była udana?

W numerze:

Rywalizacja czy przyjaźń? Psycholog Ewa Klepacka-Gryz twierdzi, że kiedy zaprzeczamy więzi z rodzeństwem, to naprawdę jest dla nas ważna.

W harmonii z siostrą i bratem. Coach Dagmara Gmitrzak proponuje ćwiczenia na twórcze przepracowanie relacji z rodzeństwem.

Rodzinne konstelacje. Psycholog Ewa Chalimoniuk wyjaśnia, że każde dziecko przychodzi na świat w innej rodzinie, nawet jeśli tej samej.

Test: Kim jesteś wśród rodzeństwa? Szarą Myszką, Gwiazdą czy Outsiderką?

Wiecej w Sensie 09/2016. Kup teraz!

SENS także w wersji elektronicznej


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI