Temat numeru: świąteczna rodzina patchworkowa

fot. Getty Images/ Gallo Images

I znów historia zatacza koło. Powracamy do naszych prapoczątków, czyli kultury plemiennej. Swoistym plemieniem naszych czasów staje się rodzina patchworkowa, czyli fachowo mówiąc: zrekonstruowana. Powoli zajmuje miejsce dotychczasowego dominującego modelu rodziny nuklearnej, obejmującej rodziców i ich dzieci.

fot. Getty Images/ Gallo Images
fot. Getty Images/ Gallo Images

Dziś coraz częściej wychowujemy dzieci swoje, ale też dzieci nowego partnera z jego poprzedniego związku. Z kolei w życiu naszych dzieci pojawiają się – żona taty, jej dzieci i jej rodzice, czyli przyszywane rodzeństwo i dziadkowie. Dochodzi więcej osób do kochania, lecz też do dogadania się. Nie jest łatwo, ale przynajmniej ciekawie. Boże Narodzenie to dobry czas, by wreszcie poukładać te relacje

W numerze

Słodko-gorzki barszcz z uszkami. Obrażeni rodzice, podminowany partner i sfrustrowane dzieci przy jednym stole. Dziennikarka i coach Agnieszka Passendorfer docieka, czy po rozwodzie można cieszyć się świętami.

To się może udać. Psycholog Ewa Klepacka-Gryz o plusach życia w rodzinie patchworkowej.

Poradnik współczesnej macochy. Jak nie zaszkodzić, ale i nie przedobrzyć? Pedagog Ewa Nowak daje garść rad kobietom, które właśnie zostały przyszywanymi mamami.

QUIZ: Odkryj swoje zwierzę mocy – świąteczna zabawa dla całej rodziny.

 

Wiecej w Sensie 12/2016. Kup teraz!

SENS także w wersji elektronicznej

 

 

Artykuł pochodzi z archiwum magazynu SENS

ZOBACZ AKTUALNE WYDANIE »

Otrzymujesz tę wiadomość ponieważ Twój adres został zapisany w naszej bazie osób zainteresowanych informacjami z Wydawnictwa Zwierciadło. aby nie otrzymywać wiadomości z grupy mailingowej Zwierciadlo.pl, wypisz się z niej, odwiedzając ten link