Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój

23 marca 2016 in sens by redakcja

Temat numeru: Więzy czy więzi?

Kochający rodzice to baza, której nie sposób przecenić. Gotowi do poświęceń, niesienia pomocy, ratowania w sytuacji, gdy życie wali się na głowę. Jednak miarą dorosłego życia jest to, w jakim stopniu te funkcje jesteś w stanie przejąć sama. Podejmować własne decyzje i mieć swoje opinie, nierzadko w kontrze do innych.
fot. Corbis/ Profimedia

fot. Corbis/ Profimedia

Może święta i czas spędzony przy wspólnym stole to dobra okazja do tego, by zadać sobie pytanie, na ile relacja, jaką masz z rodzicami, cię buduje, a na ile zniewala. Choćby na takim prostym przykładzie, jak ten, czy jesteś w stanie bez wyrzutów sumienia i ulegania szantażom odmówić mamie kolejnej dokładki wielkanocnego mazurka…

W numerze:

Syndrom wiecznej córeczki. Psycholog Ewa Klepacka-Gryz wyjaśnia, że nie ma dorosłości bez niezależności.

Odetnij emocjonalną pępowinę. Coach Dagmara Gmitrzak poleca ćwiczenia na podziękowanie za życiowe lekcje i ruszenie do przodu.

To skomplikowane. Trenerka Renata Mazurowska w rozmowie z psycholog Zuzanną Celmer starają się znaleźć przepis na dobre relacje z nadopiekuńczymi lub raniącymi rodzicami.

TEST: Kim jesteś wobec mamy i taty? Jaką rolę grasz w rodzinnej opowieści?

Wiecej w Sensie 04/2016. Kup teraz!

SENS także w wersji elektronicznej


Orange Love – nowy pakiet, nowe możliwości

„All you need is love” – śpiewali w latach 60. członkowie zespołu The Beatles. Tym hasłem Orange Polska wychodzi dziś naprzeciw potrzebom konsumentów, prezentując pakiet ...

Marcowy numer „Zwierciadła” w promocyjnej cenie!

Specjalna promocja na numer marcowy w wersji pdf: 2,90 PLN zamiast 9,99 PLN!
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI