Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Księgarnia Sklep Cyfrowy

16 marca 2016 in zwierciadło by Alina Gutek

Jak wychowuje Agnieszka Duczmal

Starałam się organizować nasze życie rodzinne, ale nie wszystko dało się poukładać. W danym momencie musiałam wybierać, co jest priorytetem, i na tym się skupiać. Tak sobie myślę, że pracująca matka musi umieć lawirować między jedną ważnością a drugą, która w danym momencie dobija się do głosu – mówi Agnieszka Duczmal, mama Jakuba (42 lata, informatyka), Karoliny (39 lat, wiolonczelistki) i Anny (lat 35, dyrygentki).
Agnieszka Duczmal: najsłynniejsza polska dyrygentka, założycielka i dyrygentka Orkiestry Kameralnej Polskiego Radia „Amadeus” w Poznaniu. Fot. Wojtek Olszanka.

Agnieszka Duczmal: najsłynniejsza polska dyrygentka, założycielka i dyrygentka Orkiestry Kameralnej Polskiego Radia „Amadeus” w Poznaniu. Fot. Wojtek Olszanka.

Dzieciństwo moich dzieci było niezbyt typowe, bo toczyło się w rytm orkiestry, w której pracowali ich rodzice: ojciec, który grał na kontrabasie, i matka dyrygentka. Od małego chodziły z nami na koncerty, słuchały muzyki i rozmów na ten temat. Kiedy były małe i usłyszały „Eine kleine Nachtmusic”, to mówiły: „O, to jest muzyka naszych rodziców”. Wszyscy do dzisiaj są związani z muzyką. Jakub co prawda jest informatykiem i grafikiem, ale projektuje materiały reklamowe dotyczące głównie muzyki. Karolina, obecnie pierwsza wiolonczelistka Filharmonii Narodowej, skończyła studia w Juilliard School of Music w Nowym Jorku u Zary Nelsovej, słynnej nieżyjącej już wiolonczelistki, o której mówiono, że jest papieżycą wiolonczeli. Anna jest absolwentką studiów dyrygenckich w Hanowerze u bardzo znanego japońskiego dyrygenta Eiji Oue, potem była asystentem dyrygenta w Orkiestrze Symfonicznej NDR w Hanowerze, a następnie asystentką dyrektora Antoniego Wita w Filharmonii Narodowej. Teraz pracujemy razem, jest drugim dyrygentem w mojej Orkiestrze.

Więcej w Zwierciadle 04/2016. Kup teraz!

Zwierciadło także w wersji elektronicznej

 


Uwaga konkurs! Przywróć młody wygląd na dłużej – wygraj zabieg preparatem Facetem w klinice Estetica Nova!

Atrakcyjna, młodo wyglądająca twarz to pragnienie większości z nas. Szeroki wybór oferty zabiegów anti-aging sprawia, że coraz więcej kobiet korzysta z możliwości niechirurgicznego poprawienia urody, ...

Konkurs z okazji Dnia Matki: Ministerstwo Dobrego Mydła

Każdego dnia, kiedy otwieramy naszą małą pracownię, myślimy nie tylko o tym, co danego dnia mamy do zrobienia, ale i o produktach, które jeszcze nie ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI