Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

16 marca 2016 in zwierciadło by Alina Gutek

Jak wychowuje Agnieszka Duczmal

Starałam się organizować nasze życie rodzinne, ale nie wszystko dało się poukładać. W danym momencie musiałam wybierać, co jest priorytetem, i na tym się skupiać. Tak sobie myślę, że pracująca matka musi umieć lawirować między jedną ważnością a drugą, która w danym momencie dobija się do głosu – mówi Agnieszka Duczmal, mama Jakuba (42 lata, informatyka), Karoliny (39 lat, wiolonczelistki) i Anny (lat 35, dyrygentki).
Agnieszka Duczmal: najsłynniejsza polska dyrygentka, założycielka i dyrygentka Orkiestry Kameralnej Polskiego Radia „Amadeus” w Poznaniu. Fot. Wojtek Olszanka.

Agnieszka Duczmal: najsłynniejsza polska dyrygentka, założycielka i dyrygentka Orkiestry Kameralnej Polskiego Radia „Amadeus” w Poznaniu. Fot. Wojtek Olszanka.

Dzieciństwo moich dzieci było niezbyt typowe, bo toczyło się w rytm orkiestry, w której pracowali ich rodzice: ojciec, który grał na kontrabasie, i matka dyrygentka. Od małego chodziły z nami na koncerty, słuchały muzyki i rozmów na ten temat. Kiedy były małe i usłyszały „Eine kleine Nachtmusic”, to mówiły: „O, to jest muzyka naszych rodziców”. Wszyscy do dzisiaj są związani z muzyką. Jakub co prawda jest informatykiem i grafikiem, ale projektuje materiały reklamowe dotyczące głównie muzyki. Karolina, obecnie pierwsza wiolonczelistka Filharmonii Narodowej, skończyła studia w Juilliard School of Music w Nowym Jorku u Zary Nelsovej, słynnej nieżyjącej już wiolonczelistki, o której mówiono, że jest papieżycą wiolonczeli. Anna jest absolwentką studiów dyrygenckich w Hanowerze u bardzo znanego japońskiego dyrygenta Eiji Oue, potem była asystentem dyrygenta w Orkiestrze Symfonicznej NDR w Hanowerze, a następnie asystentką dyrektora Antoniego Wita w Filharmonii Narodowej. Teraz pracujemy razem, jest drugim dyrygentem w mojej Orkiestrze.

Więcej w Zwierciadle 04/2016. Kup teraz!

Zwierciadło także w wersji elektronicznej

 


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI