Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

Koszty bycia kobietą sukcesu: Dziwne losy Heidi Roizen

Po drodze dowie się, że jest zimną suką, że na meritum pewnie się nie zna, a na spotkanie może przynieść kawę. Im bliżej szczytu, tym bardziej musi się wykazać. Jakie są koszty społeczne sukcesu bizneswoman?

fot.123rf

To miała być opowieść o kobietach na szczytach w biznesie – ale właściwie to mógłby być dramat. W pięciu dziwnych aktach. Oto jego osoby:

Aniela Hejnowska – prezes zarządu Groupon Polska. W tym dramacie dowiemy się, jak uzyskała status kosmitki.

Sabine Dujacquier – dyrektor zakupów w dużej międzynarodowej firmie, działającej w sektorze energetycznym. Na spotkaniu na wysokim szczeblu, gdzie była jedyną kobietą, rozmówca zwrócił się do niej per „skarbie”.

Cristina Vicini – 25 lat doświadczenia na top stanowiskach w top firmach, organizacjach rządowych i pozarządowych. Obecnie zajmuje się (między innymi) tworzeniem bazy danych o kobietach, których teoretycznie nie ma.

Chór kobiet z Fundacji Liderek Biznesu – prężne, mądre, wpływowe, pracowite. To jednak dość kameralny chórek.

Heidi Roizen – kobieta stworzona przez amerykańskich naukowców. Osiągnęła sukces na równi z mężczyzną. W najlepszej ocenie studentów funkcjonuje jako „kobieta z jajami”. W najgorszej jest zimną suką.

Więcej w Zwierciadle 02/2015. Kup teraz!

Zwierciadło także w wersji elektronicznej


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI