Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Księgarnia Sklep Cyfrowy

16 marca 2016 in zwierciadło by Alina Gutek

Spotkania: Grażyna Błęcka-Kolska

Życie nieraz okrutnie ją doświadczyło, dwa lata temu tragiczną śmiercią jedynego dziecka, bólem, rozpaczą, poczuciem winy, pustki, tęsknoty. – Staram się jednak żyć, zadbać o siebie i sprawy, które zawsze schodziły na dalszy plan. Tak jak chciała moja córka, czyszczę swoje życie, poleruję, żeby lśniło i przyciągało wszystko, co najlepsze. Zacznę od najważniejszego – utrwalenia pamięci Zuzi poprzez pomoc utalentowanym młodym ludziom – mówi GRAŻYNA BŁĘCKA-KOLSKA.

_maintopic_Z04Spotykałyśmy się co roku we Wrocławiu na festiwalu filmowym Nowe Horyzonty, na który przyjeżdżała razem ze swoją córką Zuzią. Jechały też na festiwal wtedy, w lipcu 2014 roku…  Po półtorarocznej ucieczce od życia Grażyna Błęcka-Kolska założyła fundację Fabryka Sensu. Chce pomagać uzdolnionej młodzieży, wspierać talenty, którym – z różnych powodów – trudno się rozwinąć, chce ufundować stypendium imienia córki Zuzanny Jagody Kolskiej. Któregoś dnia zapytała mnie: „Co zrobić, żeby ludzie dowiedzieli się o fundacji?”. „A jesteś gotowa, żeby o niej opowiedzieć?” „Tak” – odparła bez namysłu. I dodała: „Pytaj, o co chcesz”.

Grażyna to niespotykanie hojna osoba. Zawsze dzieli się tym, co ma. Podoba ci się ten naszyjnik? Zdejmuje z szyi i mówi: „weź”. Uczestniczy w akcjach charytatywnych, przyjmuje ludzi pod swój dach, oddaje ubrania, przetwory, książki. Obdarza uwagą i empatią każdego, kto potrzebuje. Może pora, żeby coś od ludzi dostała? Rozmawiałyśmy, byłyśmy razem dwa dni i jedną noc. W jej rodzinnym domu w Łasku, pełnym Zuzi, rozpaczy, bólu, ale także ciszy i spokoju.

Więcej w Zwierciadle 04/2016. Kup teraz!

Zwierciadło także w wersji elektronicznej


Jak utrzymać wakacyjny nastrój przez całe lato?

Okres urlopowy zaczął się na dobre, choć niestety, rzadko spędzamy całe wakacje na wyjeździe. Przez większą część lata chodzimy do pracy próbując poczuć wakacyjny klimat ...

Recepta na lęk? „Pokochaj swoje serce”

„Życie jest zaskakująco proste, gdy przestajemy je komplikować.” mówi Dagmara Skalska w swojej najnowszej książce „Pokochaj swoje serce” i przedstawia sposób na pokonanie lęku.
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI