Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Księgarnia Sklep Cyfrowy

14 stycznia 2016 in zwierciadło by Anna Serdiukow

Spotkania: Maja Ostaszewska

Gra w wielogodzinnych spektaklach u wybitnych reżyserów. Nie boi się lekkiej farsy, autorskiego kina czy mrocznego filmu gangsterskiego, a nawet serialu. Jej uchodzi, a nawet wychodzi z epizodu zrobić zapadającą głęboko w pamięci rolę. Tylko jak uchwycić tajemnicę aktorstwa Mai Ostaszewskiej? Gdy o to pytam, ucina skromnie, że ucieka przed nudą, schematem, własną wygodą. Ciągle szuka, mówi, że jest w drodze, lubi różne smaki.
fot. Marlena Bielinska/ Move

fot. Marlena Bielinska/ Move

W tym zawodzie trzeba mieć szczęście do propozycji czy do ludzi?

Jedno i drugie. Choć spotkania z ludźmi są ważniejsze. Trzeba mieć szczęście i szybko w tym zawodzie wystartować, ale – zwłaszcza później – wiele zależy też od nas. Myślę, że nasze własne lęki, ucieczka przed ryzykiem, wyzwaniem czy też skłonność do wygody mogą w wyraźny sposób wpłynąć na to, jak kształtuje się nasza ścieżka zawodowa. Słowem, jestem za braniem odpowiedzialności za siebie. Aktorstwo – prócz kilku spektakularnych momentów, które mogą, choć nie muszą się przytrafić – to również codzienna, dość mozolna praca z tekstem, ciałem, techniką, ale też z samym sobą. To zadawanie sobie pytań: Co i ile o sobie wiem? Czy iść na skróty? Na co mnie stać? Kim nie chcę być?

Czy takiego myślenia nauczył cię Krystian Lupa? Masz ze sobą wywiad, którego udzielił w jednym z tygodników.

Tak. Wszystko, czego nauczyłam się o teatrze na początku swojej drogi, wiem od niego. A udzielony przez niego wywiad szczególnie mnie poruszył. Jest wspaniały i wzrusza mnie, że w tym trudnym momencie dla naszego kraju postanowił zabrać głos. Z drugiej strony – jakie to smutne, że wybitny artysta został doprowadzony do takiego poziomu wyobcowania we własnym kraju, że udziela prawie całego wywiadu o polityce. (…)

Więcej w Zwierciadle 02/2016. Kup teraz!

Zwierciadło także w wersji elektronicznej


Uwaga konkurs! Przywróć młody wygląd na dłużej – wygraj zabieg preparatem Facetem w klinice Estetica Nova!

Atrakcyjna, młodo wyglądająca twarz to pragnienie większości z nas. Szeroki wybór oferty zabiegów anti-aging sprawia, że coraz więcej kobiet korzysta z możliwości niechirurgicznego poprawienia urody, ...

Konkurs z okazji Dnia Matki: Ministerstwo Dobrego Mydła

Każdego dnia, kiedy otwieramy naszą małą pracownię, myślimy nie tylko o tym, co danego dnia mamy do zrobienia, ale i o produktach, które jeszcze nie ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI