Spotkania: Monika Jaworska „Katanka”

fot. Rafał Masłow

Jej świat pachnie benzyną, ale nie ma w nim ryku ukochanych motocykli. Zamiast słuchu w prezencie od stwórcy dostała żelazny upór, który razem z jej pasją do wyścigów stworzył mieszankę wybuchową – niesłysząca od urodzenia 32- letnia Monika Jaworska „Katanka” jest najbardziej utytułowaną i najszybszą Polką ścigającą się na torach motocyklowych Europy.

fot. Rafał Masłow
fot. Rafał Masłow

Najlepiej, kiedy leje. Wtedy wszyscy się boją, a ona jest szczęśliwa, bo kocha ścigać się w deszczu. Nie słyszy tego, że mokry asfalt potęguje huk silników, motocykle ryczą głośniej od startującego odrzutowca, a rywale dyszą pod kaskami spłyconym oddechem jak Lord Vader. Ma jakieś nadnaturalne wyczucie balansu, które pozwala jej składać motocykl na wirażach mocniej niż inni zawodnicy. Przy prędkości 250 km/h opony tracą przyczepność, maszyny ślizgają się po wodzie, a Monika w strugach deszczu zostawia za sobą 18 zawodników szóstej rundy Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski 2007. I wygrywa – jedyna startująca pośród mężczyzn kobieta, 164 centymetry pasji, uporu i atomowej energii, otoczone kokonem ciszy.

Więcej w Zwierciadle 04/2016. Kup teraz!

Zwierciadło także w wersji elektronicznej

Artykuł pochodzi z archiwum magazynu ZWIERCIADŁO

ZOBACZ AKTUALNE WYDANIE »

Otrzymujesz tę wiadomość ponieważ Twój adres został zapisany w naszej bazie osób zainteresowanych informacjami z Wydawnictwa Zwierciadło. aby nie otrzymywać wiadomości z grupy mailingowej Zwierciadlo.pl, wypisz się z niej, odwiedzając ten link