Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

Spotkania: Roxana Saberi

Piękna amerykańsko-irańska korespondentka Roxana Saberi trafia do ciężkiego więzienia w Teheranie oskarżona o coś, czego nie zrobiła. I konfrontuje się z pytaniem, które może sobie zadać każdy: ile są warte moje wartości? Jak silna jest moja moralność? Jak łatwo mnie złamać?
fot. Deborah Feingold; Corbis Outline; Profimedia

fot. Deborah Feingold; Corbis Outline; Profimedia

– Zamknij na chwilę oczy – prosi Roxana Saberi. – Wyobraź sobie, że jesteś sama w celi więziennej. Oskarżona o przestępstwo, którego nie popełniłaś. Odcięta od świata, bez możliwości powiadomienia kogokolwiek i bez dostępu do adwokata. Chcesz wołać o pomoc, ale nikt cię nie słyszy. I nie ma stąd ucieczki.

Roxana Saberi wie, o czym mówi. Sama czuła się tak w 2009 roku, gdy siedziała w irańskim więzieniu Evin.

Mówi dalej: – A teraz wyobraź sobie – dowiadujesz się, że ludzie poza więzieniem nie tylko o tobie wiedzą, ale nawołują, aby cię uwolnić. Podpisują petycje, organizują demonstracje, modlą się. Uświadamiasz sobie, że nie jesteś sama. Czujesz się wzmocniona. Odzyskujesz nadzieję.

Saberi przeszła tę drogę: od poczucia beznadziei do przypływu siły. Miała na to czas, bo w więzieniu przesiedziała sto dni. Zabrali ją wczesnym rankiem.

Więcej w Zwierciadle 10/2015. Kup teraz!

Zwierciadło także w wersji elektronicznej


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI