Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Księgarnia Sklep Cyfrowy

15 października 2015 in zwierciadło by Hanna Halek

Spotkania: Wojciech Młynarski i Michał Bajor

Znają się od 40 lat, przyjaźnią od kilku. Jeden spokojny, introwertyczny, pisze błyskotliwe teksty na miarę. Drugi radosny, pełen ekspresji, potrafi je charyzmatycznie wyśpiewać. „sztuka zabiera ludzi w inną rzeczywistość i optykę. I to jest najważniejsze jej zadanie” – jednogłośnie twierdzą Wojciech Młynarski i Michał Bajor.
Fot. Rafał Masłow

Fot. Rafał Masłow

Muszę panom coś wyznać…

Wojciech Młynarski: Co się stało?

Mam straszną tremę.

W.M.: Dlaczego?

Boję się, że zaczniecie przepytywać mnie z tekstów piosenek, których nie pamiętam, albo historii starożytnego Rzymu. Czy uniosę dwie takie osobowości jak wy, panowie?

W.M.: Bez przesady… Myślę, że pani trema to po prostu trema mobilizująca. Czyli dobra.

I nie zdążyłam pomalować paznokci, a wy to na pewno zobaczycie.

W.M.: Dla mnie ważny jest przede wszystkim, że tak się wyrażę, intelekt i jeden z jego składników, którym jest poczucie humoru. A jeśli przy okazji wygląd zewnętrzny jest estetyczny, to nic nie szkodzi [śmiech]. Nie zawadza.

Skoro tak, porozmawiajmy o miłości, tym bardziej że pojawia się ona w każdej piosence na płycie „Moja miłość”. Możliwe jest życie bez miłości?

W.M: Nie, no skąd! Miłość być po prostu musi. Również w piosenkach, czego dowodem jest twórczość choćby Édith Piaf czy Charles’a Aznavoura. Na płycie „Moja miłość” też są piosenki liryczne, biorące się ze zwykłych obserwacji życia, które autor – czyli ja – podchwycił i sportretował.

Więcej w Zwierciadle 11/2015. Kup teraz!

Zwierciadło także w wersji elektronicznej


Jak utrzymać wakacyjny nastrój przez całe lato?

Okres urlopowy zaczął się na dobre, choć niestety, rzadko spędzamy całe wakacje na wyjeździe. Przez większą część lata chodzimy do pracy próbując poczuć wakacyjny klimat ...

Recepta na lęk? „Pokochaj swoje serce”

„Życie jest zaskakująco proste, gdy przestajemy je komplikować.” mówi Dagmara Skalska w swojej najnowszej książce „Pokochaj swoje serce” i przedstawia sposób na pokonanie lęku.
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI