Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Księgarnia Sklep Cyfrowy

15 października 2015 in zwierciadło by Hanna Halek

Spotkania: Wojciech Młynarski i Michał Bajor

Znają się od 40 lat, przyjaźnią od kilku. Jeden spokojny, introwertyczny, pisze błyskotliwe teksty na miarę. Drugi radosny, pełen ekspresji, potrafi je charyzmatycznie wyśpiewać. „sztuka zabiera ludzi w inną rzeczywistość i optykę. I to jest najważniejsze jej zadanie” – jednogłośnie twierdzą Wojciech Młynarski i Michał Bajor.
Fot. Rafał Masłow

Fot. Rafał Masłow

Muszę panom coś wyznać…

Wojciech Młynarski: Co się stało?

Mam straszną tremę.

W.M.: Dlaczego?

Boję się, że zaczniecie przepytywać mnie z tekstów piosenek, których nie pamiętam, albo historii starożytnego Rzymu. Czy uniosę dwie takie osobowości jak wy, panowie?

W.M.: Bez przesady… Myślę, że pani trema to po prostu trema mobilizująca. Czyli dobra.

I nie zdążyłam pomalować paznokci, a wy to na pewno zobaczycie.

W.M.: Dla mnie ważny jest przede wszystkim, że tak się wyrażę, intelekt i jeden z jego składników, którym jest poczucie humoru. A jeśli przy okazji wygląd zewnętrzny jest estetyczny, to nic nie szkodzi [śmiech]. Nie zawadza.

Skoro tak, porozmawiajmy o miłości, tym bardziej że pojawia się ona w każdej piosence na płycie „Moja miłość”. Możliwe jest życie bez miłości?

W.M: Nie, no skąd! Miłość być po prostu musi. Również w piosenkach, czego dowodem jest twórczość choćby Édith Piaf czy Charles’a Aznavoura. Na płycie „Moja miłość” też są piosenki liryczne, biorące się ze zwykłych obserwacji życia, które autor – czyli ja – podchwycił i sportretował.

Więcej w Zwierciadle 11/2015. Kup teraz!

Zwierciadło także w wersji elektronicznej


Uwaga konkurs! Przywróć młody wygląd na dłużej – wygraj zabieg preparatem Facetem w klinice Estetica Nova!

Atrakcyjna, młodo wyglądająca twarz to pragnienie większości z nas. Szeroki wybór oferty zabiegów anti-aging sprawia, że coraz więcej kobiet korzysta z możliwości niechirurgicznego poprawienia urody, ...

Konkurs z okazji Dnia Matki: Ministerstwo Dobrego Mydła

Każdego dnia, kiedy otwieramy naszą małą pracownię, myślimy nie tylko o tym, co danego dnia mamy do zrobienia, ale i o produktach, które jeszcze nie ...

KONKURS Quiosque „Podziękuj Mamie”

Maj to jeden z najpiękniejszych miesięcy w roku. Wszystko wokół budzi się do życia i rozkwita. W tym czasie jest także wyjątkowe święto - ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI