Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

15 października 2015 in zwierciadło by Hanna Halek

Spotkania: Wojciech Młynarski i Michał Bajor

Znają się od 40 lat, przyjaźnią od kilku. Jeden spokojny, introwertyczny, pisze błyskotliwe teksty na miarę. Drugi radosny, pełen ekspresji, potrafi je charyzmatycznie wyśpiewać. „sztuka zabiera ludzi w inną rzeczywistość i optykę. I to jest najważniejsze jej zadanie” – jednogłośnie twierdzą Wojciech Młynarski i Michał Bajor.
Fot. Rafał Masłow

Fot. Rafał Masłow

Muszę panom coś wyznać…

Wojciech Młynarski: Co się stało?

Mam straszną tremę.

W.M.: Dlaczego?

Boję się, że zaczniecie przepytywać mnie z tekstów piosenek, których nie pamiętam, albo historii starożytnego Rzymu. Czy uniosę dwie takie osobowości jak wy, panowie?

W.M.: Bez przesady… Myślę, że pani trema to po prostu trema mobilizująca. Czyli dobra.

I nie zdążyłam pomalować paznokci, a wy to na pewno zobaczycie.

W.M.: Dla mnie ważny jest przede wszystkim, że tak się wyrażę, intelekt i jeden z jego składników, którym jest poczucie humoru. A jeśli przy okazji wygląd zewnętrzny jest estetyczny, to nic nie szkodzi [śmiech]. Nie zawadza.

Skoro tak, porozmawiajmy o miłości, tym bardziej że pojawia się ona w każdej piosence na płycie „Moja miłość”. Możliwe jest życie bez miłości?

W.M: Nie, no skąd! Miłość być po prostu musi. Również w piosenkach, czego dowodem jest twórczość choćby Édith Piaf czy Charles’a Aznavoura. Na płycie „Moja miłość” też są piosenki liryczne, biorące się ze zwykłych obserwacji życia, które autor – czyli ja – podchwycił i sportretował.

Więcej w Zwierciadle 11/2015. Kup teraz!

Zwierciadło także w wersji elektronicznej


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI