Wokół nas: Cyfrowi nomadzi

fot. archiwum Cyfrowinomadzi.pl

Do pracy potrzebne są im tylko komputer i dostęp do Internetu. To pierwsze zmieści się w plecaku, drugie można znaleźć w zasadzie wszędzie. Po co więc siedzieć w biurze zamiast na pięknej plaży albo w górskiej dolinie? Cyfrowi nomadzi żyją w drodze. Tajlandia, Karaiby, Meksyk, Bali. Biuro mają zawsze przy sobie.

fot. archiwum Cyfrowinomadzi.pl
fot. archiwum Cyfrowinomadzi.pl

reklama

Brzmi to jak bajka. Poranna kawa, widok na ocean, palmowy gaj albo falujące trawy sawanny. Potem kilka godzin pracy – sprawdzanie e-maili, rozmowy przez Skype’a, a po południu wypad na surfing, trekking albo plażę na tropikalnej wyspie. Bez dojazdów do pracy, odsiadywania w biurze bezproduktywnych godzin. Ci, którzy spróbowali, przekonują, że taki sposób życia jest na wyciągnięcie ręki. Trzeba tylko dobrze się przygotować i odważyć się podjąć decyzję.

Biuro z widokiem

Justyna Fabijańczyk podjęła ją cztery lata temu. Dochodziła do siebie po trudnym rozstaniu, nie miała pracy. Siedziała w rodzinnym domu i w pewnym momencie poczuła, że musi wszystko poukładać od zera. – Emocjonalnie byłam gotowa na nowe. Po ciężkiej depresji nie wiedziałam, kim jestem. Ale wiedziałam, że chcę żyć pełnią życia, poznawać, być w pięknych miejscach, próbować nowych rzeczy – tłumaczy Justyna. Wtedy jeszcze nie wiedziała, że to, co zamierza zrobić, ma nazwę.

Więcej w Zwierciadle 02/2017. Kup teraz!

Zwierciadło także w wersji elektronicznej

Artykuł pochodzi z archiwum magazynu ZWIERCIADŁO

ZOBACZ AKTUALNE WYDANIE »

document.write('Advertisement'); document.write('Advertisement');