Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Księgarnia Sklep Cyfrowy

11 maja 2017 in zwierciadło by Anna Bimer

Zamiast wstępu

Dziś są nasze urodziny Stuknęła nam sześćdziesiątka, czyli współczesna najwyżej czterdziestka, tylko 20 lat później.

fot. Adam Pluciński/ MOVE

Czy można wyobrazić sobie świat bez fiata 500, wafelków Prince Polo czy frisbee? Wykluczone! A teraz quiz: ile wymienione przedmioty mają lat? Nieważne, liczy się, że są. I tak samo rzecz się ma z rówieśnikiem wspomnianych, czyli ze „Zwierciadłem”.

Stuknęła nam sześćdziesiątka, czyli współczesna najwyżej czterdziestka, tylko 20 lat później. I co widzimy? „Portret Doriana Graya” i „Ciekawy przypadek Benjamina Buttona” w jednym – „Zwierciadło” młodnieje! Ale paktu z diabłem nikt nie zawierał, toteż nie grozi nam powrót do wieku niemowlęcego czy zdziecinnienie. Piękni dojrzałością wiemy, jak patrzeć na świat: szeroko i z dystansem, zwłaszcza do siebie. Nic więc dziwnego, że gośćmi urodzinowego numeru są:

Adele, która mówi o sobie: „Dowcipna i sarkastyczna”,

Tilda Swinton – arystokratka, która nie miała oporów, by zostać komediantką, oraz Jude Law, czyli młody (niegrzeczny) papież.

Dystans do siebie potrafią mieć nasze ikony psychoterapii. Eichelberger, Miller, Rotkiel i Rutkowski schodzą z piedestałów i po ludzku opowiadają o swoich najbardziej skrywanych słabościach.

To nie koniec zaskoczeń i innych punktów widzenia. Mityczni malkontenci, czyli Polacy, czują się – jak wynika z Tematu miesiąca – coraz szczęśliwsi!  Obalamy mity zawarte także w bajkach. W reportażu tropimy wilki. I? „Babcia? Dziękuję, nie jadam” – mówi wilk. Więc nie wilki, ale przesądy zasługują na rezerwę. Nawet mój prywatny prawie wilk, który nie wyobraża sobie świata bez frisbee, potrafi zachować dystans. Do mnie.

PS Zapraszamy do udziału w naszym nowym konkursie.Wystarczy wysłać zdjęcie czerwcowego wydania magazynu „Zwierciadło” w aranżacji, która pokaże, gdzie i kiedy towarzyszy Wam nasze pismo. W domu, przy kawie, w podróży czy w pracy? Szczegóły na konkurs.zwierciadlo.pl


Uwaga konkurs! Przywróć młody wygląd na dłużej – wygraj zabieg preparatem Facetem w klinice Estetica Nova!

Atrakcyjna, młodo wyglądająca twarz to pragnienie większości z nas. Szeroki wybór oferty zabiegów anti-aging sprawia, że coraz więcej kobiet korzysta z możliwości niechirurgicznego poprawienia urody, ...

Konkurs z okazji Dnia Matki: Ministerstwo Dobrego Mydła

Każdego dnia, kiedy otwieramy naszą małą pracownię, myślimy nie tylko o tym, co danego dnia mamy do zrobienia, ale i o produktach, które jeszcze nie ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI