Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Księgarnia Sklep Cyfrowy

13 czerwca 2017 in zwierciadło by Anna Bimer

Zamiast wstępu: Słoneczniej serca biją

Obrazki z monitorów ustępują żywym widokom jezior i pól, zamiast telefonów słychać szum drzew.

Anna Bimer, redaktor naczelna; fot. Magdalena Sobotka

Czekamy na nie cały rok, nie mniej niż dzieci na św. Mikołaja.

Wakacje. Im bliżej lata, tym bardziej marzymy o urlopie, starannie planujemy wyjazd, wiele obiecujemy sobie po atrakcjach, nie tylko turystycznych. „Słoneczniej serca biją i wakacyjna miłość” – why not? My jednak o innych wyprawach.

Wakacje ze sobą – czy to w postaci wyciszenia w klasztorze, czy pielgrzymki, niekoniecznie do Częstochowy, albo medytacji w dowolnym ośrodku medytacyjnym – sprzyjają oderwaniu się od rzeczywistości, natłoku bodźców, byciu ze sobą. Obrazki z laptopów ustępują żywym widokom jezior i pól, zamiast w dzwonki telefonów wsłuchujemy się w szum drzew. Na taki reset głowy i nieocenione all-inclusive dla emocji jeżdżą dziś znani aktorzy i biznesmeni wysokich szczebli. Stało się to trendy jak kiedyś Dębki.

Jeśli jednak trwamy przy urlopie w towarzystwie, warto wiedzieć, jak wyjechać z przyjaciółmi i wrócić również z nimi. W zgodzie. Proponujemy rozwiązania, dzięki którym można uniknąć kłótni, gdy jedni chcą na plażę, a drudzy do wesołego miasteczka. A gdy ktoś uprze się na to ostatnie – porywamy do Disneylandu. Mało tego, pokazujemy go takim, jakiego nie widział prawie nikt – od podszewki.

Dla tych, którym nie dane będzie wyjechać latem – mamy rzecz o renesansie miejskich ogródków działkowych, a nawet las w butelkach.

I jeszcze jedna propozycja na wolny czas – lektura całego lipcowego „Zwierciadła”. A w nim oprócz wakacji: Scarlett Johansson wali prosto z mostu, Tomasz Stańko buduje mosty, a nie mury, Maria Seweryn stara się mosty odbudować i Karim Rashid, który zbudował już wszystko oprócz mostu do innej galaktyki.

Dobrej pogody… ducha.


Jak utrzymać wakacyjny nastrój przez całe lato?

Okres urlopowy zaczął się na dobre, choć niestety, rzadko spędzamy całe wakacje na wyjeździe. Przez większą część lata chodzimy do pracy próbując poczuć wakacyjny klimat ...

Recepta na lęk? „Pokochaj swoje serce”

„Życie jest zaskakująco proste, gdy przestajemy je komplikować.” mówi Dagmara Skalska w swojej najnowszej książce „Pokochaj swoje serce” i przedstawia sposób na pokonanie lęku.
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI