Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

Projektanci na Silesia Fashion Look
Projektanci na Silesia Fashion Look
1 marca 2013 in Moda i uroda by redakcja

17 młodych projektantów na Silesia Fashion Look

Miks stylów aż 17 zdolnych, młodych projektantów będzie można zobaczyć podczas zbliżających się pokazów Silesia Fashion Look w Katowicach. Na wybiegu pojawią się najnowsze kolekcje m.in. Sophie Kuli, Agi Paul, marki BOLA – Oli Bajer i Jakuba Pieczarkowskiego.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Są bezkompromisowi i nieustannie idą pod prąd. Nie poddają się trendom, ale je tworzą. Już 9 i 10 marca w Katowicach będzie można zobaczyć najnowsze kolekcje najzdolniejszych młodych polskich projektantów.

Wśród nich propozycje laureatów krajowych i międzynarodowych konkursów, twórców własnych, awangardowych marek odzieżowych, wielbicieli twórczości zgodnej z zasadami ekologicznej odpowiedzialności i rękodzieła. Jak zapowiadają organizatorzy Silesia Fashion Look ma być miksem stylów, trendów i inspiracji.

Tak będzie m.in. w przypadku Małgorzaty Salamon z Bielska-Białej, pomysł na swoją kolekcję projektantka znalazła w modzie PRL-u, a dokładnie w latach 60 i 70-tych. – Część materiałów wykorzystanych w kolekcji jest podarunkiem od babci, która trzymała je w szafie 20 lat, zachowały się w stanie idealnym. Wyzwaniem było użycie sztruksu, tkaniny, która odeszła w zapomnienie lub kojarzy się negatywnie, jeśli chodzi o modowe konwenanse. Został  on użyty w różnych zestawieniach, kolorach i kierunkach – zapowiada projektantka.

17 zdolnych i na dłuuugim wybiegu

Czego możemy się więc spodziewać po wydarzeniu? Pierwszego dnia pokazów (9 marca) zaprezentowane zostaną kolekcje: HebeQuss – Katarzyny Kuś, Vintage Chouette – Łukasza Waszkiewicza, BOLA – Oli Bajer, Jakuba Pieczarkowskiego, CONFASHION – Kingi Król, Olgi Pokrywki, Wojtka Haratyka i Gosi Baczyńskiej.

Drugi dzień (10 marca) wypełnią z kolei pokazy: Kamili Gronner, Dominiki Gembiak, Małgorzaty Salamon, Kuxido – Katarzyny Pardzińskiej & Magdaleny Studnickiej, Eli Chodorowskiej, Code Femme – Moniki Lafarge, Aleksandry Kmiecik i Łukasza Jemioła. Każdego dnia pokazy zaczynają się o godz. 15 i trwają do 21. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Podczas zamkniętych pokazów VIP 8 marca, które poprzedzają wydarzenie,  odbędzie  się pokaz:  Sophie Kuli, Agi Paul – Smolińskiej, Wioli Wołczyńskiej, a także duetu Paprocki&Brzozowski.

Specjalnie na potrzeby Silesia Fashion Look na jednym z placów centrum handlowego powstanie gigantyczna, szklana hala z mierzącym ponad 50 metrów wybiegiem, na którym pojawi się w sumie aż 50 modelek. Wszystkie kolekcje projektantów prezentowane będą także w specjalnym showroomie, który powstanie na terenie Silesia City Center (przy al. Katowickiej 3). Będzie można w nim nie tylko z bliska przyjrzeć się ubraniom, ale także spotkać samych projektantów.

 

SILESIA FASHION LOOK

9- 10 marca 2013 godz. 15:00-21:00
Silesia City Center, Plac Słoneczny
Katowice, ul. Chorzowska 107


Strefa zakupów


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI