5 kroków do cery idealnej

123RF.com

Gdybyśmy miały określić idealną cerę, na pewno byłaby gładka, pozbawiona wyprysków, przebarwień i rumieńców oraz pełna blasku.
Oto 5 najprostszych kroków, by móc cieszyć się doskonałą skóra twarzy!

Bez plam i przebarwień

Domowe sposoby w połączeniu z systematycznością przynoszą naprawdę dobre efekty. Podstawa to regularny peeling, który delikatnie rozjaśnia przebarwienia.

Codziennie należy stosować krem zawierający substancje rozjaśniające jak np. kwasy owocowe. Możesz tez kupić specjalną linie produktów do redukowania plam i przebarwień. Aby zapobiec powstawaniu następnych, używaj kremu z filtrem UV.

Bez żadnej krostki

W pielęgnacji skóry skłonnej do zanieczyszczeń bardzo ważne jest oczyszczanie, wybór odpowiedniego kremu i profilaktyka. Oczyszczaj skórę dwa razy dziennie kosmetykami, które wykazują działanie antybakteryjne, ale absolutnie nie mogą wysuszać skóry. To błędne koło, ponieważ wysuszona skóra produkuje obronnie więcej sebum. Na oczyszczoną skórę nakładaj krem o działaniu normalizującym z witaminą B, glinką, retinolem czy kwasami owocowymi. Raz na jakiś czas możesz zastosować mocniejszy preparat złuszczający z kwasem salicylowym. Zapomnij o solarium, opalaniu się bez filtrów i absolutnie nie wyciskaj krostek.

Dodaj skórze blasku

Przepis na promienną skórę jest bardzo prosty, to regularny peeling i krem z dobrze dobranymi składnikami. Peeling usunie obumarły naskórek, dzięki czemu skóra będzie wyglądać świeże. Na noc możesz nakładać serum z witaminami i kwasami owocowymi. Na dzień natomiast wybieraj kremy zawierające witaminę C.

Wygładzaj

Obawiasz się jak ognia zmarszczek? Dzięki dobrze dobranej pielęgnacji masz szanse opóźnić proces starzenia się skóry. Tu jednak najważniejszą rolę odgrywają nie kremy anti-aging ale filtry UV i antyoksydanty. Nawet najdroższy krem niewiele pomoże jeśli jesteś fanką opalania i nie lubisz używać kremów z filtrem. A jakie kremy wybierać? Takie, które zawierają retinol, peptydy, antyoksydanty, roślinne komórki macierzyste i kwas hialuronowy.

Nie czerwień się!

Rozszerzone i kruche naczynka krwionośne to nie tylko problem estetyczny, ale też powód do niepokoju, jeśli zaczynają przekształcać się w rumień. Unikaj gorącej wody, peelingów mechanicznych i złuszczających kwasów. Zawsze pamiętaj o ochronie przed promieniowaniem UV.