Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

Agata Wojtkiewicz, jesień-zima 2013/2014
Agata Wojtkiewicz, jesień-zima 2013/2014
22 kwietnia 2013 in Moda i uroda by redakcja

Agata Wojtkiewicz dla klasy robotniczej

Inspirację do najnowszej kolekcji Agaty Wojtkiewicz „EC” stanowił klimat wyjęty wprost z fabrycznego designu. To mocne nawiązanie do stylu klasy robotniczej, w zupełnie nowym wydaniu, adresowanym do młodych – kreatywnych, których energia stanowi zapalnik do działań współczesnego miasta.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Punktem wyjścia do propozycji na sezon jesień-zima 2013/2014 były zdjęcia Łodzi z lat 40., wykonane w elektrociepłowni EC1. Projektantka w niezobowiązujący sposób nawiązuje do mody tamtych lat, pokazując ją w nowej, luksusowej odsłonie.

Agata Wojtkiewicz stawia w kolekcji na oversizowe sylwetki nawiązujące do wygodnych ubrań klasy robotniczej. Dominują proste, monochromatyczne formy, bez zbędnych ozdobników. W „EC” znajdziemy zarówno jedwabne kombinezony, jak i surowy jeans, a także pikowane tkaniny. Te ostanie wykorzystane zostały w formie aplikacji oraz jako ekskluzywna wersja roboczych „waciaków”, w których pikowana tkanina łączona jest z naturalną skórą. Dużą rolę w kolekcji odgrywa właśnie dobór materiałów. Uwagę przykuwa srebrna techniczna tkanina pokryta metaliczną folią. Projektantka często sięga również po ekskluzywną wełnę i kaszmir w dość niespotykanych kolorach.

„Ta kolekcja to wyraz mojej słodko-gorzkiej miłości do miasta, w którym się wychowałam. Odzwierciedlanie tych uczuć znajdziemy chociażby w kolorystyce ubrań: od mrocznych odcieni  szarości i granatu, po słodkie i naiwne róże oraz błękity” – powiedziała projektantka Agata Wojtkiewicz.

Uzupełnienie kolekcji stanowią wełniane swetry. Ich szara, stonowana kolorystyka oraz prosta, wygodna forma, skontrastowane zostały z seksownymi pęknięciami i dużymi dekoltami.

Na uwagę zasługują również kolorowe nadruki, które pojawiają się na prostych podkoszulkach. Zdjęcia użyte w grafice, pochodzące ze zbioru „Energia Czasu” z archiwum Dalki, to odwołanie do przemysłowej historii Łodzi, a także nowej tożsamości miasta.


Strefa zakupów


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI