Aromaterapia kontra cellulit

123RF.com

Olejki eteryczne od wieków używane były do pielęgnacji skóry ale przez długi czas producenci kosmetyków wybierali składniki syntetyczne.

Moda na kosmetyki naturalne sprawiła, że obecnie większość produktów antycellulitowych ma je w swoim składzie.

reklama

Olejek cyprysowy – pozyskiwany jest w wyniku destylacji igieł i gałązek cyprysa śródziemnomorskiego. Nasila krążenie krwi i limfy oraz zapobiega powstawaniu obrzęków. Poprawia napięcie i sprężystość skóry, stosowany w kosmetykach odchudzających, zapobiega problemowi nadmiaru skóry po odchudzaniu.

Olejek lawendowy – pozyskiwany jest z lawendy wąskolistnej. Podobnie jak cyprysowy również nasila krążenie krwi i limfy ale też zapobiega powstawaniu rozstępów poprzez wzmacnianie włókien kolagenu i wspomaganie procesów odnowy komórkowej.

Olejek pomarańczowy – pozyskiwany poprzez wytłaczanie skórki owoców drzewa słodkiej pomarańczy. Silnie rozgrzewa i detoksuje skórę. Nasila mikrokrążenie w skórze i poprawia jej napięcie.

Olejek grapefruitowy – pozyskiwany poprzez wytłaczanie skórki owoców grapefruita. Podobnie jak poprzednicy, poprawia krążenie krwionośne, uelastycznia skórę i przeciwdziała pojawieniu się rozstępów.

Olejek cynamonowy i imbirowy – stosowane są zwłaszcza w rozgrzewających kosmetykach antycellulitowych. Rozgrzewają skórę, poprawiają jej napięcie i wspomagają detoks skóry.

Olejek rozmarynowy – jeden z najcenniejszych olejków w kosmetologii i medycynie. Nasila napięcie i sprężystość skóry, poprawia mikrokrążenie i przeciwdziała powstawaniu rozstępów.

Olejek miętowy – otrzymywany jest z mięty pieprzowej, stosowany jest w kosmetykach chłodzących, poprawia krążenie limfy i napięcie skóry.

Olejek cytrynowy– to kolejny olejek cytrusowy wykorzystywany w walce z cellulitem. Pozyskiwany jest przez wytłaczanie na zimno skórek cytryny. Nasila detoks skóry, mikrokrążenie i przepływ limfy.