Bądź piękna na lata, nie na lato

Każda z nas kocha słońce. Jego ciepłe promienie wprowadzają nas w dobry humor, sprawiają, że czujemy się lepiej, jesteśmy pozytywnie nastawione do świata i samych siebie – dlatego lato to ulubiona pora roku większości z nas. Czy wiesz, jak cieszyć się słońcem i jednocześnie dbać o swoją skórę?
Jasna i ciemna strona słońca

reklama

Słońce sprawia, że nasza skóra nabiera pięknego, złotego kolorytu. Opalone ciało wygląda atrakcyjniej, szczuplej, sylwetka wydaje się smuklejsza, nie widać tak ewentualnych zasinień, zadrapań czy innych niedoskonałości. Czujemy się piękniejsze, a opaleniznę lubimy podkreślać odpowiednim makijażem, biżuterią i jasnymi strojami. Musimy jednak pamiętać, że słońce ma dwa oblicza – i to drugie nie zawsze jest takie przyjazne. Promienie słoneczne, choć wspaniale relaksują, nieodpowiedzialnie dawkowane mogą nam jednak zaszkodzić. Jak? Przede wszystkim niebezpieczne dla naszej skóry są przedawkowania słońca, czyli po prostu oparzenia. Poza bólem i nieestetycznym wyglądem mogą one doprowadzić do powstania plam pigmentacyjnych, bardzo trudnych do usunięcia i postarzających nasz wygląd. A przecież każdej z nas zależy, by wyglądać pięknie nie tylko latem, ale również przez długie lata. Niestety każde oparzenie słoneczne wpływa destrukcyjnie na naszą skórę i nawet jeśli wydaje się nam, że tym razem uszłyśmy bez szwanku, mogły już powstać zmiany w skórze właściwej, których jeszcze nie widać gołym okiem, „widzi” je jednak słońce.

Chciałabyś wiedzieć, jak wygląda Twoja skóra w świetle UV i jak ją widzi słońce? NIVEA przygotowała ciekawy spot, prezentujący plażowiczów w kamerze w świetle ultrafioletowym – zobacz, jakie efekty dało to badanie!

Jeśli też chciałabyś zobaczyć, jak wygląda Twoja skóra w kamerze ze światłem UV, nic straconego! NIVEA przygotowała na polskich plażach specjalne stanowiska, gdzie będziesz mogła zobaczyć swoją skórę tak, jak widzi ją słońce, a jednocześnie będziesz mogła sprawdzić, czy Twój krem z filtrami UV chroni ją odpowiednio dobrze. Rodzinne Letnie Strefy NIVEA z kamerą UV będą dostępne przez 10 weekendów na różnych polskich plażach – sprawdź, kiedy będzie blisko Ciebie i zabierz ze sobą całą rodzinę – NIVEA zadba o rozrywkę małych i dużych plażowiczów!

Zielone światło dla plażowania

Czy potencjalnie szkodliwe działanie słońca oznacza, że powinniśmy przestać się opalać? Na szczęście nie! Wystarczy odpowiedzialne i racjonalne korzystanie z promieni słonecznych, by móc cieszyć się słońcem wraz z NIVEA. Aby bezkarnie móc opalać się na plaży, musimy przede wszystkim zastosować odpowiednie filtry przeciwsłoneczne, które odbijają lub rozpraszają promienie UV, dzięki czemu unikamy oparzeń słonecznych. Nie każdemu z nas wystarcza jednak najniższy faktor UV – aby mieć pewność, że dobrze dobrałyśmy krem, warto skorzystać z konfiguratora idealnego kremu do opalania – to przygotowany przez specjalistów NIVEA test, który pomoże nam wybrać idealną dla nas ochronę. Dzięki temu będziemy miały pewność, że nasza skóra jest odpowiednio chroniona. Dodatkowo, aby mieć pewność, że zapewniamy sobie maksymalną ochronę przed szkodliwym działaniem słońca, pamiętajmy o kilku zasadach:

– krem z filtrem aplikujemy około 20 minut przed wyjściem na słońce
– powtarzamy aplikację co kilka godzin oraz po każdej kąpieli słonecznej lub energicznym wytarciu ciała ręcznikiem
– krem nakładamy obficie, nie omijając takich części ciała jak uszy czy stopy
– unikamy ekspozycji słonecznej w godzinach 11-15

Każda z nas kocha słońce i nie ma w tym nic złego. Dawka promieni słonecznych latem pozwoli nam zachować dobre samopoczucie na trudne, zimowe dni. Musimy jedynie pamiętać, by korzystać ze słońca racjonalnie. Takie rozsądne opalanie pozwoli cieszyć się piękną opalenizną i jednocześnie zapewni nam bezpieczeństwo i pewność, że nie przyśpieszymy starzenia się naszej skóry – będziemy piękne przez lata, a nie tylko podczas lata.