Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

fot.123rf
fot.123rf
26 września 2016 in Moda i uroda by Agata Domańska

Białe zęby – poradnik

Zobacz małe „know-how” zanim zaczniesz wybielać zęby.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Pora dnia ma znaczenie. Najlepiej jest dobierać kolor zębów rano lub przynajmniej przed południem (najoptymalniejsza godzina to 10.30) – wtedy słońce jest na takiej wysokości, że jego promienie padają pod odpowiednim kątem i naturalny kolor zębów najlepiej wybrzmiewa. Dobrze, by dzień nie był zbyt słoneczny; intensywne słońce fałszuje kolor zębów. Na percepcję koloru wpływa nawet kolor ściany, na której tle stanie pacjent podczas ewaluacji. Najlepsze będą białe i lekko błękitne.

Biała dieta. Pierwsze dni po wybielaniu są kluczowe dla późniejszego efektu zabiegu. W tym czasie zęby są bardzo podatne na przebarwienia – niektóre mogą zostać nawet do końca życia – i to pomimo wysiłków stomatologa. Dlatego pod żadnym pozorem nie można spożywać: czarnej kawy, mocnej herbaty, czekolady, czerwonego wina, czerwonych i czarnych owoców, napojów czy dżemów.

Efekt na 2–3 lata. Mniej więcej przez tyle czasu zęby będą utrzymywać jaśniejszy odcień. Wszystko oczywiście zależy od trybu życia – utrzymaniu bieli nie sprzyja zamiłowanie do kawy, czerwonego wina i papierosów. Stosowanie past wybielających pomaga dłużej utrzymać jasny kolor. Ale z czasem zęby zaczną znowu ciemnieć. Nigdy już wprawdzie nie wrócą do koloru sprzed wybielania, ale jeśli wciąż chcemy olśniewać uśmiechem – zabieg trzeba będzie co jakiś czas powtarzać.

Plomby zostają. Nie jest prawdą, że po wybieleniu trzeba wymienić wszystkie wypełnienia. Kompozyt, z którego robione są plomby, częściowo też się utlenia i staje się nieco jaśniejszy. Jeśli wybielamy zęby prawidłowo – czyli o 2 lub 3 odcienie – stare wypełnienia nie będą się tak mocno odcinały, by trzeba je było wymieniać.


Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI