Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

123RF.com
123RF.com
19 grudnia 2011 in Moda i uroda by Anna Orłowska

Błędy w makijażu, które stały się sukcesem

Wyobraźcie sobie czas dla siebie - wolny, koniecznie - kiedy łagodnie brzmi Celine Dion. Przy świecach łatwiej się marzy i odczuwa dotyk energii. Powietrze wibruje od nadmiaru niespełnionych marzeń.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Łatwiej o relaks, dystans do świątecznego wyścigu po: sen nad stołem pełnym potraw, bez symbolicznej komunii dusz. Wszyscy przecież od dawna klikają w: aplikacjach (czyli współczesnych przykazaniach) wyrytych w komórkach i tabletach, wpisując na pozbawionych jakiegokolwiek – choćby cyfrowego – serca, portalach wrażenia, których w rzeczywistości nie ma. Ciągle mówi się, że najważniejsze są prezenty lub przeżycia duchowe. Nie daj Boże Wigilii polskich gwiazd w odbiorniku telewizyjnym. Aby nie dopełniać wszechobecnego kryzysu duchowego, proponuję alternatywę. Małe remedium na nasze kobiece smuteczki. Będą to moje własne błędy, które okazały się hitem kosmetycznym.

Pewnego dnia w kąpieli pomyliłam produkty, które były w dwóch podobnych, metalowych opakowaniach, wlewając zamiast olejku do kąpieli – olejek do masażu. Efekt był piorunujący. Całe ciało nawilżone osnute delikatną mgiełką gładkości i gorącym filmem kobiecości. Wyjątkowe uczucie. Innym razem nakładając na twarz jogurtową maskę nawilżającą postanowiłam prolongowałać – ten zabieg – także na dekolt. Jednak dlatego, że za dużo wycisnęło mi się z tubki postanowiłam nałożyć ją także na część  nóg, które chciałam pokazać na urodzinowej imprezie. Co się okazało? Ciało, po 15 minutowej aplikacji i okresie „pobytu” preparatu na nim było po stokroć bardziej odżywione i wizualnie piękniejsze niż twarz.

Często zaniechanie, zapomnienie lub natłok obowiązków jest doskonałym momentem na test czasu dla codziennych czynności i produktów kosmetycznych. Pewnego dnia nałożyłam podkład i krzątając się w kuchni zapomniałam o szybko mijającym czasie. Zauważyłam, że po kilkunastu minutach przy suchej i normalnej skórze, podkład wchłonął się i wyglądał jak moja druga skóra. Co ważne, wymagał tylko odrobiny pudru.

Bardzo lubię róże w formie kwiatów. Teraz chodzi mi o trik z różem, jednym z magicznych produktów potrzebnych do architektury poprawnego kolorystycznie makijażu. Jadąc w delegację, zapomniałam różu. Chcąc dobrze wyglądać bo róż jest odmładzającym i koniecznym przesłaniem wizażowym, zaryzykowałam nałożenie wypiekanego cienia – w moim ulubionym różano-bordowym odcieniu. Z przyjemnością stwierdzam, że jest to mój trafiony róż. Szkoda, że kolor jest już wycofany  ze sprzedaży.

Jednym z wydarzeń w kategorii pięknych ust rodem z Hollywood jest patent z shimmer’ em. Nałożony na środek ust i granicę warg (górnej i dolnej) nie dość, że daje efekt brillance oraz powiększa je to także jeśli jest zafixowany przeźroczystym błyszczykiem, bardzo długo się utrzymuje. Błąd w nakładaniu linera może okazać się także wejściem na wyższy poziom kreacji makijażu. W jaki sposób? Kiedyś przy kreśleniu zarysu oka liner zachował się nierówno – niedobry ! 😉 – zatem rozmazałam go palcem na powiece. Nawet nieźle to wyglądało więc żeby osiągnąć efekt (nowej, słusznej koncepcji) dodałam go więcej i znowu roztarłam. Po delikatnym utrwaleniu pudrem transparentnym a właściwie jego delikatną, muślinową poświatą okazało się, że wygląda to na kolejną sztuczkę z kobiecego arsenału. Na dodatek długo się utrzymuje, nawet cały dzień.

Wiemy już, że nawet cienie mają także swoje „blaski” i „cienie”. Proponuję, abyście w czasie przed, po lub w trakcie Świąt spróbowały zbłądzić jak ja. To może zaskoczyć nie tylko Was ale i Mikołaja, który w naszych liberalnych czasach może być lepiej umalowany od Was:) Wszystkiego kolorowego!


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI