Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

Aleksandra Maślanka / Natasza w futrzanej czapce.
Aleksandra Maślanka / Natasza w futrzanej czapce.
21 lutego 2011 in Moda i uroda by Aleksandra Maślanka

Blondynka w futrzanej czapce

Carska Rosja, nocne kuligi, bohaterki Trylogii, amerykański raper, który przechadza się po Los Angeles w długim do kostek futrze z białych foczek, Naomi Campbell, która wolała sfotografować się nago niż w futrze, ale później zmieniła zdanie, w końcu – obrońcy zwierząt, ich farby i drastyczne filmy o hodowlach zwierząt futerkowych. To kilka moich skojarzeń z najbardziej kontrowersyjnym z ubrań.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Noszenie futra wymaga sporej odwagi. Przyznanie się do tego, że jest prawdziwe – również. Chociaż z drugiej strony ludzie noszą skóry i futra od początku dziejów, a futro sztuczne wcale nie jest takie ekologiczne, jak by się początkowo wydawało. Jak zwykle wszystko zależy od okoliczności – raper na pewno nie marźnie w LA, a focze futro do kostek, to nic innego jak snobistyczne podkreślenie statusu gwiazdy.

Kobietom urodzonym w chłodnym klimacie środkowoeuropejskim takie rzeczy powinny uchodzić na sucho. Natasza, którą widzicie na zdjęciu, przytomnie zauważa, że na krytykę noszenia futer, mogą pozwolić sobie jedynie ludzie, którzy definitywnie zrezygnowali z jedzenia mięsa, noszenia skórzanej galanterii, czy kupowania jajek z chowu klatkowego.

Natasza nie kupiła futra z próżności, jest po prostu zmarźluchem. W swoim futrze wygląda sympatycznie dlatego, że zamiast np. kozaków na obcasie i sukienki, założyła do futra sportowe dodatki – getry, płaskie buty z zamszu i leginsy.

Natasza nie jest zwolenniczką utartych schematów ubierania się, stwierdzeń co do czego pasuje.  Nie lubi wyglądać jak większość kobiet, więc ubrania najczęściej kupuje podczas wakacyjnych wypadów. Tak było też w przypadku futra – wypatrzyła je na deptaku przy plaży w Dębkach!

Masz pytanie do naszej stylistki? Zajrzyj do działu PORADY.


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI